1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Eğitim katilim formu ve sorular öneri lütfen

Konusu 'Formlar' forumundadır ve aputi tarafından 17 Mart 2020 başlatılmıştır.

1. aputi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    240464
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar yönetmelikte dendiği üzre çalışana ekteki konuları kapsayan ( 8 12 16 saat ) Temel eğitim verilir ibaresi bana çok sıkıntılı geliyor. Şöyle ki 8 saatlik eğitim de 16 saatlik eğitimde ekteki Genel, Teknik, Sağlık konularının tamamını kapsayacak anlamı çıkıyor gibi. Bunlar halbuki içinden atıyorum 5, 6 başlık seçilip bunlar 8 saat 12 saat gibi verilmesi daha doğru değil midir. Yada 3 farklı imza formu yapacağız,
    Eğitim adı; Temel iş güvenliği eğitimi Genel Konular yada Teknik konular olacak
    eğitim konuları kısmına ekte ki; kimyasal fiziksel risk. elle kaldırma taşıma, elektrik, iş kazası ve diğerleri gibi başlıklar yazacak.
    Genel ve sağlık konuları da 2 ayrı imza formu olacak ve 3 adette konulara uygun testler olacak.
    Hangi yol sizce doğru yada daha mantıklı. Normalde mantık olmaması lazım yönetmelik varsa net olması lazım ama yoruma çoooook açık malum günah keçisi olacağız ya!

Ekli Dosyalar: