1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Eğitim kurumlarinda iş sağliği ve güvenliği ile ilgili ilk akla gelenler

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve berna kıran tarafından 3 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. berna kıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR BUGÜN BİR ÜNİVERSİTEDE İŞ GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ ÖN GÖRÜŞME YAPTIM ZANNEDERSEM İŞİ ALDIM.BU ÜNİVERSİTE SONRADAN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ EĞİTİM DE VERMEK İSTİYOR.DOLAYISIYLA DETAYLI BİR İŞ GÜVENLİĞİ PROSEDÜRÜ OLMALIDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

BU KONUYLA İLGİLİ BİLGİ PAYLAŞIMINDA BULUNURSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM..AYRINTILI BİR HAZIRLIK YAPMAK İSTİYORUM ELİNDE EĞİTİMLE İLGİLİ ÖRNEK RİSK DEĞERLENDİRMESİ VEYA DÖKÜMAN OLAN VARSA YARARLANMAM AÇISINDAN ÇOK İYİ OLACAK
  2. fatihnb İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bende özel bir eğitim kurumundan teklif aldım ancak sorumluluğun çok ağır olması beni düşündürüyor eğitim kurumu olması hasabiyle risk az olsada yemekhanesi , inşaat tadilat işleri sürekli olan ve bir kaç kampüsü olan bir okul, hizmetlive mutfak ekibi 100 e yakın, 200 civarıda öğretmen çalışanı var, 3 kampüs 5 farklı bina, aynı zamanda bu kurumda çalışmaktayım gıda ile ilgili konularda proje sorumlusu olarak, kanunlar bu kdr ağırken gerek varmı böyle bir risk almaya bilmiorum
  3. berna kıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    FATİH BEY SİZE HAK VERİYORUM.FAKAT ZATEN YAPTIĞIMIZ İŞİ DÜŞÜNÜNCE AZ TEHLİKELİ SEKTÖR BANA MANTIKLI GELİYOR..UMARIM AYRINTILI BİR ÇALIŞMA YAPABİLİRİM..VE EĞER BUNU YAPARSAM KESİNLİKLE SİZİNLE PAYLAŞACAĞIM
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bana eğitim kurumlarında faaliyet alanlarını,yapılan işleri,makine ekipmanı ve tehlikeleri söyleyin bende anlatim..ya bu iş yazmayla olmay,işyerleri aynı,tehlike ve riskler değişkenlik arzediyo..ona görede tedbir ve önlemler alınıyo..ben bu işi yaparken hala zorlanıyorum...
  5. fatihnb İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    az buçuk bende tahmin edebiliyorum yabancı oldugum bir konu değil ama ölümlü kazalar sonucu direk hapis tehlikesiyle kalmak işi çok büyük sıkıntı, tedarikçi firma kamyonu malzeme getirmiş bir iş yerine, kamyona çok fazla yük yüklenmiş, kamyonun dengesi bozulup içindeki malzeme personelin üzerine düşüo ve vefat ediyor ve iş yeri sahibi hapse giriyo, diyeceksinki bununla ilgilide alınabilecek önlemler vardır, evet doğrudur, bi araç tartım istasyonu kurarsın iş yeri önüne, her marka araç için öz.leri ve ona göre max. ağırlıklarını araştırır gelen aracı tartıp uygun değilse almazsın içeri die uçuk bi çözüm önerisi getirmiş olayım şu an aklıma gelen, doğrudur yanlıştır onu bilmiorum sadece örnek veriyorum, iş yeri sahibi bunu yapmadığı için neden hapse girsin? ben iş güvenliği uzmanıysam o iş yerinin ben neden gireyim? bu tip her şeyi düşünerek önlem alınacaksa 1000 tane konu çıkar önlem alınması ve sürekli takibi gereken, 1 tanesinde sıkıntı olsa ve ölümlü kaza meydana gelse ben hapse girmek zorundamıyım? ama adam girmiş işte, yanlış biliyor isem lütfen düzeltin ve risklerini anlatın yasal yaptırımlarla ilgili
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    sen dertli vatan dertli oturup ağlayalım..aga bunu gelde patrona anlat..bu gün patronumla bunları konuştuk dertleştik biliyomusun ikimizde işin iiçinden çıkamadık..:)
  7. fatihnb İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    durum hakikaten böyle ise yanlış bilmiyor isem mevzuyu o zaman ben böyle bi riski alamam hocam, alanlarada kolaylık diliyorum allah yardımcıları olsun:S gözünüz gibi bakın personele:)
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    o yüzden bir riks değerlendirmesini 15 günde bitiremediğim oluyor..ve verdiğim fiyatlar çok görünüyor..asıl cevap burda gizli fatih...:)
  9. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu iş şantiye şefliğinden zor..yaptım ordan biliyorum...
  10. berna kıran İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey kafam öyle karışık ki bi taraftan sıraya koymaya çalışıyorum yapacaklarımı, diğer yandan hehh oldu diyorum tamam bitti bu iş diyorum öte yandan içimden biri İMDAAAAAAAAAAAAAATTT diye bağırıyor..gittiğim üniversiteye öyle bir para harcanmışki en çok da sahibinin odasına..tabiri caizse resmen Topkapı Sarayının kapıları gibi kapısı..sanki içerde KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN var..çalıyoruz kapısını GEEELL diyo derin bi sesle..içeri girince anlıyosunuz niye derin..adamın masasına ulaşmak için oda kapısından yaklaşık 5 dakka yürüyosunuz..herşeyy tamaaammm..tam ohh ya burası isg ye önem verir düzenli yer burası diyecek oluyosunuzzz üniversitede bırakın isg önlemi ACİL ÇIKIŞ KAPISI BİLE yok.:)Hangi birinden başliyimm:))
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bir yerden başlıcan ama önemli olan şu;ön tesbit yap herşey orda olsun,risk değerlendirmeye başla,sağlık güvenlik planlarına başla,isg defterini düzenli tut,kurulları aksatma,sonrası yavaş yavaş..bir anda güvenlik kültürü oluşturamassın..firmalarımızı aksiyon planları ve proğramlar yaparak sorumlulukları vede uygunsuzlukları giderilmewsini sağlayın...