1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Eğitim sektörü (okul, kreş..) için tehlikeler ve kontrol yönt. iş güv.eğitim sunumu

Konusu 'Sunumlar' forumundadır ve Melek ARIN tarafından 25 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Melek ARIN İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Eğitim sektörü çalışanlarına yönelik (okul, kreş..) iş güv.eğitim sunumuna ihtiyacım var, yardımcı olabilen arkadaşlara tşk ederim..
 2. gulkubra İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47318
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba benim özel okulda kullandığım sunum ektedir. Ancak herşeyi sunuma yazmıyorum sözlü olarak da belirtilen maddeleri genişletiyorum. Önemli olan konularda daha çok üzerinde duruyorum. Bu konularda isg talimatı (iş güvenliği kuralları) ve 6331 kanunu yönünde oluyor.

  Ekli Dosyalar:

 3. Murat Tosun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  LTB - ÇAK GROUP
  Teşekkürler
 4. Melek ARIN İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Çok teşekkürler..
 5. gulkubra İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47318
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba arkadaşlar okullarda yapılan geziler için hazırlanmış risk analizi elinde olan var mı? ya da ne gibi tehlikeler olabilir düşüncesi olan paylaşırsa sevinirim. 24-25 madde oluşturdum ama artık aklıma bir şey gelmiyor
 6. Gülsüm Onmaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhblar okul icin yıllık egitim planı olan varmı yardımcı olursanz sevirim
 7. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  Örnek sunum güzel bir örnek olmuş. Üzerinde biraz çalışılabilir, eksikler tamamlanıp, ilaveler yapılabilir. Ama gene de güzel bir çalışma.
 8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman

  Ekli Dosyalar:

 9. kiraztr İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  ya en abi adamın dibisin valla cok saol
 10. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  22 Ağustos 2015 - 10:45

  MERSİN MİLLİ EĞİTİM’DE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ TOPLANTISI
  [​IMG]

  IHA

  Mersin İl Milli eğitim Müdürlüğü, okullarda ve müdürlüğe bağlı kurumlarda İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünü oluşturmak amacıyla ilçe milli eğitim müdürlerine yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.

  Suphi Öner Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıya, Mersin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yalçın Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinatör İş Güvenliği Uzmanı Ahmet Özkul ve ilçe milli eğitim müdürleri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Müdür Yardımcısı Yılmaz, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Milli Eğitim Bakanlığı genelgesi doğrultusunda İş Sağlığı ve Güvenliği Birimini kurduklarını ve bu konuda çalışmalara başladıklarını söyledi. Kurumlarına bağlı bin 141 okul ve kurumda İş Sağlığı ve Güvenliği kültürünü oluşturmak için ellerini taşın altına koyduklarını belirten Yılmaz, çalışma barışına katkıda bulunmak için ellerinden geleni hep birlikte yapmak durumunda olduklarını kaydetti. Yılmaz, “Hedefimiz Mersin’de kamu kurumları arasında iş sağlığı ve güvenliği alanında lider kurum olmaktır. Bir an önce okul ve kurumlarımızda bu konu ile ilgili çalışmaların başlatılması acildir. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili herhangi bir acı olayla karşılaşmadan bütün tedbirleri almalıyız. Müdürlüğümüzde 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun gereklerini uygulamalıyız” dedi.
  İş Güvenliği Uzmanı Özkul ise 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun kurum yöneticilerine getirdiği yükümlülük ve sorumluluklara işaret ederek, risk analizleri ve acil durum planları hakkında açıklama yaptı. Okul ve kurumlardaki tehlikelerin belirlenmesi için risk değerlendirmelerinin yapılması gerektiğini dile getiren Özkul, okul ve kurumlardaki olası kazaların önüne geçmek için alınması gereken önlemler ve ilk yardım konularında bilgiler verdi.

  Toplantıda, okullarda iş sağlığı ve güvenliği konularında Milli Eğitim Bakanlığının yayımladığı genelge doğrultusunda öğretmen ve diğer çalışanların sağlık ve güvenliği için okul ve kurumlarına ait binalar ile eklentilerin uygun fiziki koşulları taşıyıp taşımadığının incelemesinin yapılması kararlaştırıldı. Okullarda iş güvenliği uzmanı bulundurulması, talimata uygun olarak sağlık ve güvenlik açısından yeterliliğinin araştırılması, artırılması ve sürdürülebilirliğinde uygulamayı hayata geçirmek adına bir dizi karar da alındı.

  KAYNAK