1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Eğitim verme hakkında..

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve isg.ozgur tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar,

Yasada eğitim verme yetkisi osgb' ler yahut firma bünyesindeki çalışanlar verebilir diye maddeye karşılık, bireysel olarak çalışan birisi firmaya risk değerlendirmesi ve eğitim verdiği zaman firmaya 1-2 günlük girdi, çıktı yaptığı zaman mı kuralına göre olmuş oluyor? Kısacası risk değerlendirmesi+ acil durum eylem planı + eğitim bu üçünü yasal prosedürle bireysel olarak eksiksiz yapmam için neler gerekiyor? Firmaya fatura keserken bireysel çalışan başka bir arkadaşımın adına kessem bir sıkıntı olur mu birde? Şimdiden teşekkürler.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    biresysel anlamda kendi namına şahıs firmsı kursan ve serbest meslek makbuzu keserek tüm çalışmaları yapabilirsin.Danışmanlık yapmak yasal olmaz ve bu işi devletin verdiği yetki ile yasal olarak OSGB ler yapabilir.
  3. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    firma kurduğumuz vakit risk değerlendirmesi, eğitim, acil durum eylem planını firmaya kendimizi sigortalı göstermeden kendimiz yapabiliyor muyuz?
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bireysel anlamda firma kursan bireysel anlamda bu paket çalışmaları,daha özgün yasal ve güvenilir anlamda verirsin, kafamda rahat olur..
  5. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tamam bireysel firma kurduktan sonra firma ile risk değerlendirmesi+ eğitim+ acil durum eylem planı ile ilgili herhangi bir sözleşme,firmanın bana sigorta falan yaptırması gerekiyor mu kafamı kurcalayan bu ?
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    resmi olarak isg katipten atama yaparsan işletmeyi denetliyeceğin yasal gün kadar sigorta yapar.ama paket çalışmalarda kısmi süreli sözleşme yaparsan ve işin sonunda serbest meslek makbuzu kesersen sıkıntın kalmaz.sözleşmede örnek paylaşırım paket için hatta formlar kategorisindede var..
  7. isg.ozgur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
  8. Fatih Kartay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben bu konuyu çlşma bakanlik hattina sordum 170 e bireysel risk degerlendirmesi yaptiğinizda egim vermiyorsunuz işyeri ile sözleşme yapmaya gerek yok dedi ,eğer egitim ve sertifika işlemleri icin şözleşme olmali dedi.Risk degerlendirmesi ayri egitim ayri bir durum risk degerlendirmesinin amaci işverene işyerindeki riskleri bildirirsiniz sadece.Fatura icinde maliyeyle görusun dedi oda zaten erkan beyin dedigi olay serbest meslek makbuzu icin başvuru yapip vergi mükellefi oluyorsun.
  9. BARISTIR İSGforum Üyesi

Merhaba Erkan Bey,
    Benim anlayamadığım kısım, Serbest Meslek Makbuzu kesmemiz durumunda firmanın uzmanı olarak görünüyormuyuz. Eğitim yönetmeliğindeki tanıma uyuyormuyuz. Yasal olarak R.D+A.D.P+Eğitim leri sadece meslek makbuzu ile yapabilirmiyiz? Yazılarınızda anlatmışsınız ama tekrar netleştirmek istedim:)