1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Eğitim yönetmeliği ?

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve A.Sait Külekçi tarafından 20 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    15 mayıs tarihinde yayımlanan yönetmeliğe göre iş güvenlik eğitimleri 4 saat ve katları şeklinde sürelendirilecek. Eğer doğru anladıysam...
    4 saat ise 240 dakika = tehlikeli gruplar için / 15 = 16 kişi,

8-10 kişinin çalıştığı yerlerde yine 4 saat eğitim mi vereceğiz ?
    diyelim ki verdik, 180 saatin üstüne mi ekleyeceğiz ?
    diyelim ki ekledik :) mesai ücreti isteme gafletinde bulunacak mıyız ?
  2. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    az tehlikeli gruplarda 8 saat Tehlikeli gruplarda toplam 12 saat çok tehlikelilerde 16 saat personel başına eğitim verilecek yani 2 personilede olsa bu eğitimi 8-12-16 saat olarak alıcak.
  3. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tamam üstat bunda bir sıkıntı yok. Sıkıntı şu.
    İşletmeye adam başı 15 dakika hesabından gidip ayda 2 saat düşüyorsa
    4 saatin katlarında sıkıntı var.
  4. Evren Dağ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Eğitim sürelerinin bütün olarak değerlendirilmesi esas olmakla birlikte dört saat ve katlarışeklinde işyerindeki vardiya ve benzeri iş programları da dikkate alınarak farklı zaman dilimlerinde de değerlendirilebilir.

Nasıl yorumlarınır???
  5. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    işte bunları anlatmaya çalışıyorum ama anlatamadım bir türlü. uzmanlar için çok önemli başlığında bir konu paylaşmıştım.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Haziran 2013 ---
    yıllık eğitim proğramı içerisinde toplam 8-12-16 saat eğitim vereceksiniz. bu eğitimi çalışma saatleri içerisinde vermeniz gerekir. eğitim süresi personelin msaisinden sayılır. ( nekadar uygulanabilir bilmiyorum) planlamanızı yaparken vardiya saatleri içerinde 4 er saat lik dilimler halinde mesayi saat leri içerine denk getir diyor. yani eğitim bedeli ve eğitim zamanı işverene aittir.:)
  6. Emre Öcal İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    77218
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yönetmelikten anladığım kadarıyla , Eğitim sertifikasını sadece kurumlar ve osgb ler verebilecek ya da işyerinin kendi çalışanı olan uzman veya hekim. Biz şimdi bireysel olarak eğitim ve sertifika vermek istesek durum nasıl olacak ? , Eğitim verdiğimiz firma bizi eğitim günü çalışanı olarak gösterse verdiğimiz sertifika geçerli olur mu acaba ?
  7. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    aynen ole olması gerekiyor.