1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Eşek Şakası Gibi ‘Havalı’ Şaka!

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 13 Mart 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Kocaeli'nin Körfez İlçesi'nde tanklarda taşlama ile temizlik işi yapan bir firmada çalışan iki arkadaşın, havalı kompresörle şakalaşması hastanede bitti.

  manset.jpg

  Körfez İlçesi Hacı Osman Mahallesi'nde bulunan ve bölgedeki sanayi kuruluşlarının petrol ve benzeri depolama tanklarında taşlama yöntemiyle temizlik yapan firmada çalışan Bünyamin Ç. (37) ile iş arkadaşı Ümmet G. (38), iş bitimi sonrası havalı tabanca ile üzerlerini temizlemeye başladı. Soyunma odasında basınçlı hava veren tabancayı üzerlerine tutarak tozları temizleyen iki arkadaş şakalaşmaya başladı. Kompresör tabancasını eline alan Bünyamin Ç., arkadaşı Ümmet G.'nin üzerini temizledi. Daha sonra Ümmet G., Bünyamin Ç.'nin giysilerini temizlerken hava musluğunu sonuna kadar açtı. Bünyamin Ç.'nin giydiği iş tulumu düşerken, şakanın dozunu kaçırıp havalı tabancayı makatına soktu. Bünyamin Ç.'nin karnı bir anda havayla doldu. Bağırsakları havayla dolan ve karnı şişen Bünyamin Ç., işyerine çağırılan ambulansla Derince Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak ameliyata alındı.
  13 Mart 2012 - 02:30
  KOCAELİ DHA
  Milliyet.com.tr >>
  Gündem Ana Sayfa >>
  Haber
  --
  Bilgi, paylaştıkça çoğalır.
  Abdullah AKÖZEL
  Maden Yük.Mühendisi
  İş Sağ ve Güv.Uzmanı
  İşyeri hekimi ve İş Güvenliği uzman Eğitimcisi
  0506 427 42 22 aakozel@gmail.com
  madenciyiztr@googlegroups.com
 2. efecan İSGforum Üyesi

  İş Yerlerinde Eşşek şakası yapmak yasaktır yazısı talimatlarda gördüğümde glerdim hep,işin ciddiyetini yaşayınca görünce anlıyor insan..ama İş Eşekliği bile geçmiş artık..Eğitim Şart!!!
 3. DURDU ÖZKAN İSGforum Üyesi

  Kompresörle adaama havamı vurmuş. Ben şantiyecilikten vazgeçtim :))
 4. Murat KIRBAŞOĞLU İSGforum Üyesi

  bu şekilde şakayla hastanelik olma durumunu 3. kez filan duyuyorum. hatta içlerinden birisi ölmüştü yanlış hatırlamıyorsam. halk arasında adına "mesleki hayvan şakası" denilen olay budur..