1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

E-imza

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 29 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Bireysel çalışan arkadaşlar e-imza yöntemini kullanıyor musunuz acaba ?
 2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  e-imza dan kastınız nedir? Hangi amaçla kullanılmasından bahsediyorsunuz?
 3. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
 4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  110245
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bir belgeyi elektronik imza ile göndermeniz için e-imza almanız yeterli değil. Öncelikle belgeyi elektronik olarak imzalamanız için bir yazılıma ihtiyacınız var. Elektronik olarak imzaladığınız belgeyi elektronik olarak göndermek için ayrı bir yazılıma daha ihtiyacınız var. İlgili site de sanıyorum bunu yapıyor. Bir nevi danışmanlık. Ancak ilgili işlemler cüzi miktarlara yapılan işlemler değil. Örneğin bende elektronik imza var. yıllık 140,00.-TL aidat ödüyoruz. Ayrıyeten elektronik imza ile imzalanmış bir belgeyi posta olarak göndermeniz için Kayıtlı Elektronik Posta sunucusu kullanıyoruz. Onunda yine yıllık 40-50,TL aidatı, ayrıca her bir elektronik posta için 1,50.-TL ücreti var. yani pek pratik değil :)
 5. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  pratik olmadığını biliyorum ama işveren evrak imzalamaktan imtina ediyor ne risk değerlendirmesi, ne yıllık ne başka bişey hiçbi evrak imzalatamıyorum bu yolla çözüme ulaşırım dedim. Düz mail atacağız artık ne yapayim :)