1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ecza dolabı ve ekipmanları hangi yönetmelikte yer alıyor?

Konusu 'İlkyardım' forumundadır ve selinaydinn tarafından 14 Ekim 2015 başlatılmıştır.

1. selinaydinn İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110485
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ecza dolabı hangi yönetmelikte yer alıyor acaba?
  2. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İŞYERİ BİNA VE EKLENTİLERİNDE ALINACAK SAĞLIK VE GÜVENLİK ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK(Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi/Sayısı: 17.07.2013/28710)

EK-1
    İŞYERİ BİNA VE EKLENTİLERİNDE UYGULANACAK ASGARİ SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI
    60 - Çalışma şartlarının gerektirdiği her yerde ilkyardım ekipmanları kolay erişilebilir yerlerde bulundurulur, Güvenlik ve Sağlık İşaretleri Yönetmeliğine uygun şekilde işaretlenir. Acil servis adresleri ve telefon numaraları görünür yerlerde bulundurulur.
  3. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İsyerlerinde ecza dolabi olmaz. İlk yardim dolabi olur. İlk yardim ilacsiz yapilan mudahale demektir. İsyerinde dolaplarin icine ilac doldurup cahil insanlar gibi doktorun yazmadigi ilaclari iscilerin kullanimina acmayin. Ek bilgi. Yukaridaki soruya cevap olarak yazmadim. :)