1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ecza dolabı zorunluluğu?

Konusu 'İlkyardım' forumundadır ve Kemal Kadir tarafından 13 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Kemal Kadir İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar.
    Bildiğiniz gibi ülkemizdeki az çok işi bilen firma sahipleri siz bir şey gerekli dediğinizde hemen neye dayanarak bunu söylüyorsun diyor :)
    Kısacası ecza dolabı fangi iş yerlerinde olmalı kaç kişye kadar gibi bilgileri sunana bir yönetelik varmı aceba? Araştırdım ama bulamadım.
    Şimdiden teşekkürler.
  2. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    aklıma ilk gelen şekliyle şunu diyebilirim.
    işyerlerinin tehlike sınıfı ve personel sayısına bağlı olarak İLKYARDIMCI bulunması gerekiyorsa
    olası bir yaralanmada ilk müdahaleyi yapabilmesi için de İLKYARDIM MALZEMESİNE-EKİPMANINA gerek vardır
  3. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    İşyerlerinin tehlike sınıfı ve personel sayısı ne olursa olsun İLKYARDIMCI bulunsun veya bulunmasın olası bir yaralan-
    mada ve hastalanmada ilk müdahaleyi yapabilmesi için; İLKYARDIM MALZEMESİNE - EKİPMANINA gerek vardır...
    İş yerinde, İLKYARDIMCI bulunmasıbda ayrı bir avantaj tabiii!...
  4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Keşke bu sorunuza cevabı işyeri hekiminiz veya diğer hekimler verebilse, ama ne yazık ki işyeri hekiminin gerçekten ne olduğunu bilen hekimleri bulmak zor :S
  5. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İŞYERİ BİNA VE EKLENTİLERİNDE ALINACAK SAĞLIK VE GÜVENLİK
    ÖNLEMLERİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK

Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi/Sayısı: 17.07.2013/28710

EK-1
    İŞYERİ BİNA VE EKLENTİLERİNDE UYGULANACAK ASGARİ SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI
    60 - Çalışma şartlarının gerektirdiği her yerde ilkyardım ekipmanları kolay erişilebilir yerlerde bulundurulur, Güvenlik ve Sağlık İşaretleri Yönetmeliğine uygun şekilde işaretlenir. Acil servis adresleri ve telefon numaraları görünür yerlerde bulundurulur.
  6. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    işveren her zaman hangi yönetmelik hangi madde kaç adet kaç yıl diye sorular sorar. Ancak bizler birer uzmanız ve gün geçtikçe daha da tecrübe ediniyoruz. Bazı işler uzman görüşüne bırakılmalı. Birbirinden bağımlı ya da bağımsız bölümleriniz var ise her bölüme ayrı ayrı ilk yardım dolabı koydurun. Bu dolapları o bölümdeki ilkyardımcı üzerine zimmetleyin.
    İş bu evet doğru ancak şöyle durumlarda söz konusu. Gece vardiyası olan bir yerde işçinin biri bu ilkyardım dolaplarını kırıp içerisinden ilaç alıp intihar edebilir, makas ile birini yaralayabilir, içerisindeki malzemeleri yağmalayabilir vs. vs. Yani demek istediğim şu. Önce eğiteceğiz, kültür oluşturacağız, sonra yönetmelikte ne yazıyorsa harfi harfine uygulayacağız.
  7. Unzile OKUR İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    19477
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Nilay hanım ;
    bazı durumlar da uzman inisiyatifi olmalı kesinlikle .
    yazınız ile ilgili küçük bir bilgilendirme yapayım ; ilk yardım dolaplarına ilaç koyulmuyor. zaten ilkyardım temel olarak tıbbı ekipman kullanılmadan ya da ilaçsız yardım olarak nitelendirildiğinden bahsettiğiniz tehlike söz konusu olmaz.