1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Editörün seçtikleri cloud atlas

Konusu 'Sinema ve Tiyatro' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Konya
  Sertifika Numarası:
  13436
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman


  film künyesi

  • Yönetmen:​
   Lana Wachowski, Tom Tykwer, Andy Wachowski
  • Oyuncular:​
   Tom Hanks, Halle Berry, Jim Broadbent hugh grant
  • Tür​
   Dram , Bilimkurgu , Gerilim
  • Ülke​
   Almanya , ABD , Hong Kong , Singapur
   imdb 7.6


   filmin özeti:
   1850’de Pasifik Okyanusu’nu geçmekte olan isteksiz bir gezgin, iki savaş arasında kalan Belçika’da yaşayan, istikrarsız bir geçim kaynağı olan bir besteci, Vali Reagan’ın yönettiği California’da yaşayan yüce gönüllü bir gazeteci, yeraltı dünyasındaki alacaklılarından kaçan işe yaramaz bir yayıncı, ölüm hücresinde genetik olarak değiştirilmiş bir servis elemanı ve bilim ile medeniyetin çöküşüne tanık olan ve Pasifik Okyanusu’ndaki adaların birinde yaşayan Zachry. Cloud Atlas’ın anlatıcıları tarih koridorunda birbirlerinin sesinin yankısını duyuyorlar ve kaderleri bir şekilde mutlaka değişiyor.David Mitchell büyüleyici üçüncü romanında insanoğlunun tehlikeli güç arzusuna dair düşünme fırsatı sunmak adına dil, tür ve zaman sınırlarını tamamen kaldırıyor.

   kişisel analiz:
   En başta söylemeliyim ki bu film öyle akşam zamanım var oturayım izleyeyim kafamı dağıtayım tarzında bir film değil. Bir kere süresi 2 buçuk saatin üzerinde yani izlerken arada yemek yiyorsunuz wc gidiyorsunuz gelip gene izliyorsunuz film hala devam ediyor. Ancak anlattığı hikayeler nedeni ile uzunluğu normal. İzlemeden önce en azından konusu nedir diye nereye baksam adam gibi bir açıklama bulamadım. Neyse ben izledikten sonra anlatmam gerekirse film 6 ayrı zaman diliminde 6 ayrı hikayeyi anlatıyor ancak bunları anlatma şekli bir hikaye bittikten sonra diğerinin başlaması şeklinde değil-ki filmi biraz yorucu kılan bütün bu hikayeleri aynı anda anlatmaya çalışması yani 2 dakikalık bir sahne bir zaman dilimindeyken hop diye başka zamandaki hikayeye geçiyor ardından ötekine sonra başa derken ilk 20 dakika ne oluyor kim kim hangi zamandayız ben kimim derken buluyorsunuz kendinizi. Hikayelerin ayrı ayrı konusunu yazmam doğru olmacağından dolayı ana tema ya gelirsem her hikayedeki ortak nokta sisteme başkaldırış. Çoğunluğun doğru dediği şeylerin aslında doğru olmadığını bilip bunun uğruna savaşanların hikayesi. Bilimkurgu fantastik her tarzda sahneler çekmişler. İzleyin derim.....
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Kesinlikle izlenmesi gerekilen bir film.
  Filmi anlamam epey zaman aldı ama her izlediğimde de aynı zevki alabiliyorsam, o film güzeldir.