1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Editörün seçtikleri...hobbit smaug un çorak toprakları

Konusu 'Sinema ve Tiyatro' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 27 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    filmin künyesi:

indir.jpg

Vizyon Tarihi13 Aralık 2013 (2s 41dk)
    Yönetmen peter Jackson
    Oyuncular:Martin Freeman, Richard Armitage, Ian McKellen ,orlando bloom.evengeline lily,cate blanchett,aidan turner.cristopher lee
    TürFantastik , Macera
    ÜlkeABD , Yeni Zelanda

filmin konusu

Hobbit üçlemesinin ilk filmi olan Hobbit: Beklenmedik Yolculuk'un devam filmi olan yapımda Shire’lı Hobbit Bilbo Baggins, Thorin Meşekalkan’ı ve beraberindeki 12 cüce ile çıktığı yolculuğu doğuya, Kuytuorman’a doğru sürdürmektedir. Ejderha Smaug’un yıllardır hüküm sürdüğü Yalnız Dağ’a ve kayıp Erebor Cüce Krallığı’na ulaşmak için atıldıkları macerada başlarına yine akıl almaz belalar gelecektir.

kişisel analiz
    merhaba değerli sinema severler.sınav dolayısı ile uzun bir ara dan sonra hafta sonu ilk işim kendimi sinemaya atmak oldu:)uzun zamandır beklediğim bir filmdi.sonunda erdim muradıma ve seyrettim.ve yine her zamanki gibi beklentilerimi karşılar nitelikte idi.
    efektler sesler görsellik her ne arasan bulduğun serinin ikinci filmi. film gayet doyurucuydu. kitapta olmayan bir sürü sahne, hikaye var ancak bunlar sorun teşkil eder mi, bence etmez. görsel anlamda daha doyurucu olmasına neden olmuş, daha fazla dalıyoruz u sayede ortadünya'ya.

aklıma bu seri 2 filmde biteydi daha iyiydi düşüncesini getirdi. zaten peter jackson'ın da 2 filmde bitirmek istediği ancak para kaynaklarından gelen baskı neticesinde 3'e çıkardığı söylentisi mevcut. netice olarak kitabın dışına çıkılsa da iyi iş çıkarmışlar. beğeniyle, heyecanla ve kendimden geçerek izlediğim bir film olmuş.

özellikle 3d deneyiminde arı sahnesi çok çok iyiydi... üzerinize konuyor resmen...

lost un kate inin filme girmesi bence genel kanının aksine olumlu olmuş. filmde bir imkansız aşk hikayesi ayrı bir tad verirken, ara karekterler ilişkisi olumlu olmuş.

lotr e olan atıflar çok hoşuma gitti. legolasın karekter oturumunun nasıl başladığının gösterilmesi seriye hayran biri olarak oldukça tatmin ediciydi.

hırsın ne kadar kötü bir şey olduğu cüce de olsa insan ırkı da olsa servetin gücün dostluk ve arkadaşlık gibi kavramların üzerine nasıl geçtiğini gösteriyor. smaug un bilboya ayar verirken kullandığı " sen bunların piyonusun, senin hayatına ne değer biçti biliyor musun " hiç " diyaloğu aslında başlangıç kitabında arada verilen felsefelerdi. lotr de felsefe daha da derine iniyor zaten. hemen ardından cüce kralının bilbonun önünü kestiği sahne bunun bir ispatıydı.

gandalf lı sahneler filmin bence en başarılı sahneleriydi. sauronun gücünü nasıl topladığını ve karanlığın nasıl yayıldığını çok çok iyi anlatılmış.

bir çocuk kitabından, yetişkinle teenage arasında duran bir film çıkarmak peter jakson' ının önemli bir başarısı olmuş.
    son sahnede dan diye bitmeside başarılıydı bence. " what have we done ? " ses tonu oldukça karizmatikti ve final için yeterliydi.

kısacası izleyin izlettirin...

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  3. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    erkan bey izledinizmi 47 ronin i?
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İzlemedim ama yorumlara bakacak olursak fena değilmiş..İzlemeyi düşünüyorum..
  5. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  6. Koray Pehlivanoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32082
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Çalışıyor
    Henüz izleme fırsatı bulamadım, Ama zaten ilki inanılmazdı... sabırsızlıkla izlemeyi bekliyorum.
  7. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    keşke her sene bir tane çekseler değilmi:)lotr zamanına göre çok çok kaliteli idi ve bence bu tarzda ilk lotr un üzerine film çekilmedi.ve nedense ben 90 larda izlediğim filmler şimdikilerine göre çok daha kaliteli daha baba geliyo hala onların üzerine film çıkmadı lotr da sanırım 90ların sonu 2000 lerin başıydı.ne biliyim bir forest gump, esaretin bedeli, seven,fight clup vs gibi filmlerin üzerine hala bir taş daha konmadı
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Ocak 2014 ---
    her yıl oskarları takip eder özellikle izlerim o filmleri ama malesef son 5 yıldır ödül verdikleri filmler bana çok tırışka geliyo.sanki film yok ne yapalım en iyisi buydu gibi diyolar:)
  8. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Ben gitttim :D. hobbit ilk filmini aratmıyor. 3d sahneler daha güzel. gerçekçi. izlemeye değer. filmin devamı gelecek gibi.
  9. Fatma Kocaer Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Konya
    Sertifika Numarası:
    13436
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bence her sene çeksinler bi mahzuru yok:D
  10. Serdar Günay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı: