1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ekat belgesi ve sağlık muayenesi için tahlil ve tetkikler var mıdır /nelerdir ?

Konusu 'Sağlık Tetkikleri ve Yönetimi' forumundadır ve Gizem Bir tarafından 6 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

 1. Gizem Bir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  EKAT YG ALTINDA ÇALIŞMA İZİN BELGESİ EĞİTİMİNE KATILMAK İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER '
  Sağlık Raporu: 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasasının 15 inci maddesinde belirtilen, sağlık raporu. Sağlık raporunda aynı zamanda " Elektrik Dağıtım Sisteminde Arıza Onarım Bakımda Çalışabilir." ibaresi bulunmak zorundadır.'
  bu raporla birlikte ekg ya da yapılması gerekli tahlil ve tetkikler var mıdır /nelerdir ?
 2. aysel karabıyık İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  5054
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  sağlık raporunda kişi ne iş yapıyorsa onunla ilgili iş yeri hekimi .......... çalışabilir ibaresi yazmalıdır. Örneğin kişi sürekli yüksekte çalışıyor ise sağlık raporunda yüksekte çalışabilir diye ibare olması gerekir. Çalıştığı işin niteliğine göre tahliller istenmesi gerekir. Bunu da iş yeri hekimi belirler. Maalesef iş yeri hekimlerinin geneli 3-4 tetkikle çalışabilir şeklinde sağlık raporu vermekte.(O rapora göre çalışan her türlü işte çalışabilir.) çalışanın çalıştığı ortamı bilmeden görmeden ne iş yaptığını bilmeden tek düze sağlık raporu vermekteler. Benim tavsiyem iş yeri hekimini bu konuda uyarmanız. (Çalışanların çalıştığı işe göre tetkikler değişmektedir)
 3. gulkubra İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47318
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  EKAT için teknisyen tekniker diyor Elektrik Mühendislerine gerek yok diye anlıyorum doğru mudur?