1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ekmek fırınları

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve Hakan Miçoglu tarafından 28 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. Hakan Miçoglu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    sadece ekmek üreten tesislerde isg uzmanı çalıştırma zorunluğu nezaman başlamaktadır? ve elinde form ve dökümanı olan varmı ?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    fırınların tehlike sınıfı az tehlikeli ise sayısı 50 nin altında ise yürülük tarihi 2014..
    form ve prosüdürler hepsi fasa fiso ve hepsi aynı..işletme kontrolü yaparsın,risklerini değerlendirirsin ve uygunsuzlukları gidermeye başlarsın..bu isg işi formdan ibaret değildir..formlar işinizi daha disipline yapmaya yardımcı olur ve ne yaptığınızı kontrol altına almaya kayıt altına almaya yarar...
  3. Ayhan71 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NEKA İNŞAAT
    ERKAN BEY
    fırınlar az tehlikeli sınıftamı
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    nace koduna firmanın bakmak lazım..
  5. s.ozdur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    elinde fırınlar için risk analizi olan varmı?matris kulanmak şartmı yoksa riskleri altalta yazıp çeklist mi oluşturacağız?ve uygunsuz koşulların giderilmesini biz mi takip edeceğiz yoksa fırın sahibine analizi verdiğimizde işimiz bitiyormu?
  6. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    matris kulllanmadan risk analizi yapmak mümkünmü sizce? ozaman risk olabilecek herşeyi risk olarak göstermeniz gerekir.:) buda işletme sahibini altın tepside müfettişin önüne sunmak demek:)
  7. s.ozdur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hani çasgem ofisler için çeklist hazırlamış ya.karşsıına evet yada hayır diye cevap veriyorsunolumsuz bi durumu gidereceğin zamanı ve sorumluolan(ofis sahibi)kişinin adını yazıyorsun. çeklist den kastım bu şekilde.olmazmı diyosunuz?
  8. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    sayın s.ozdur kusura bakmazsanız bir soru sorucam.
    sizce uzman kimdir? en önemli özelliği nedir?
  9. s.ozdur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    elimde 126 maddeden olşan bir listem varzaten .benden daha fazla tehlike tanımlamış olan bi arkadaş vardır belki ve eksiğim varsa göremediklerimi tamamlamak amaçlı sordum tabiki uzman olrak risk analizi yapmayı ve önemini biliyorum. A sınıfı OSGB sahibi bi uzman çeklist şeklinde yap dedi. düzgün bi forum olduğu için pek içime sinmediği için sormak istedim.daha yapıcı mesajlarınızı beklerim.
  10. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Sn admin RD lerinizi checklist olarak da yapabilirsiniz. Metodolojlerde bu da mümkündür. Diğer yapmış oldugunuz nicel dediğimiz değerlendirmeler objektif olmayıp subjektif olup hissiyata ve kişilere göre değer verilerek yapılmaktadır. Hal böyleyken bu tür değerlendirmelerde riski sıfırlayabiliyor muyuz? hayır hiç bir zman sıfırlalayamıyoruz ki sıfırlanmaz da zaten. Artık risk dediğimiz kabul edilebilir seviyelere cekılmıs riskler, hala ihtimali az da olsa devam etmektededir. Ben değişik metodları gerek iş güvenliğinde gerekse diğer disiplinlerde uygulayan biri olarak özellikle iş güvenliğinde hissiyatı saf dısı eden check listlerin faydalı oludugunu ve dıgerlerınden daha etkılı oldugunu dusunuyorum. Degerlerin ne oldugu kac cıktıgı hiç mi hiç önemi yoktur. Risk varsa vardır sadece zaman boyutu önemlidir.
  11. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    yıkıcılık açısından sormadım. sadec yanlış aanlaşılan bir olguyu düzeltmek adına sordum. Riskler asla yok edilemez ni tekim hayatın kendisi risktir. Sorulduğunda riski tesbit eden kişi uzmandır zannediyo herkes... ama bence uzman görülen riske değer vere bilen kişidir.O riskin sonuçlarını görebilen kişi uzmandır benim gözümde. sonuç olarak çek list mantığında yaptığınız da riskin sonucunu değil sadece orada bir risk olabileceğini söylemiş olursunuz ve kabul edile bilirliğinide askıda bırakırsınız diye düşündüm....
  12. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    Bende aynı şeyi söylüyorum riskler asla sıfırlanmaz. sıfır risk diye bir olgu olamaz. Ellerini yıkayan bir arkadaşın elinden sıçrayan bir köpük ve ona basıp ölen bir arkadaşı. bunun adı kaza ancak siz yerde bir parça köpük görünce bunu çok tehlikeli bir risk olarak yazabilirmisiniz. uzmanlık burada başlıyorsa buda riskin değerlendirmesine giriyor demektir... evet hayır bunun için yeterliyse diyecek sözüm yok. müfettişler 5*5 bile kabul etmiyorlar diye yazılan yazıların amacı ne ozaman.
  13. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    çok güzel söylüyorsunuz ama kuaför gibi zaten tehlikeli sınıfta olan işyeri için o evet hayır çeklistleri yayınlayanda bakanlık değil mi?
    Bizim 5*5 lerimizi beğenmezler, kendieri evet hayırcılık oynarlar... Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!
  14. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Manisa
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    isghizmet
    Aynen nurdan hanım bakanlığın derdi üzüm yemek değil bağcı dövmek. Uzmanların görevi bağcıyı korumak. risk anlizi dediler herkes risk analizi yapıyor. riskleri nasıl kapatacağını bilmeyen esnafa daha sonra bak ne güzel risklerini yazmışsın neden düzeltmedin diye ceza kesicekler. kanun Riskleri gidermek için olmalıyken su anda riskleri belirleme kanunu yani benim kabahatim buy diye müfettişe göster deniyor. sonrası artık ..... neyse .
  15. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Çeklistini paylaşır mısın?
  16. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği: