1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ekonomik sürüş

Konusu 'Trafik Yönetimi ve Kontrolü' forumundadır ve ISGforum.net tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. ISGforum.net ISGForum Inc.

  • Site Yöneticisi
  Daha az yakıt tüketmenin çevre dostu yolu..
  Ekonomik sürüş hakkındaki bu 10 ipucu alışkanlıklarınızda küçük bir değişiklik yapmanızı gerektirecek ancak yakıt tasarrufunuz üzerinde önemli bir etki yapacaktır. MICHELIN GREEN X düşük yuvarlanma dirençli lastiklerle birlikte kullanıldığında yakıt tasarrufunuzu arttıracak ve CO2 salınımlarınızı düşürecektir. MICHELIN GREEN X lastikleri çevre dostu olup aynı zamanda güvenliğinizi arttıracak, lastiklerinizin ömrünü uzatacaktır.

  MICHELIN’den aşağıdaki 10 çevre dostu ipucu ile birlikte GREEN X lastikleri ile verim, hareketlilik ve çevresel farkındalıkta en üst düzeye ulaşın:
  1.Ani duruş ve kalkışlardan sakınarak sabit bir hızda sürün.

  2. Devir göstergesi 2,000 ila 2,500 RPMS’yi gösterdiğinde motor hızınızı mümkün olduğunca düşük tutmak amacıyla vites değiştiriniz.

  3. Lastik hava basıncınızı kontrol ediniz. Hava basıncı yetersiz olan lastikler yakıt tüketimini arttırmaktadır.

  4. Karşılaşabileceğiniz riskleri önceden görmek amacıyla mümkün olduğunca ileriye bakınız. Bu, sabit hızda devam etmenize olanak sağlayacaktır.

  5. Klimayı özellikle şehir içinde tutumlu bir şekilde kullanınız.

  6. Yüksek hızlarda pencerelerinizi kapalı tutunuz. Otoyolda, açık olan bir pencere dahi yakıt tüketimini arttırmaktadır.

  7. Otomobil hareketsizken, örneğin trafik sıkıştığında veya bir tren hemzemin geçişinde motoru kapatınız.

  8. Yüksüz kullanınız. Fazladan ağırlık yakıt tüketimini ve kirletici salınımları arttırmaktadır.

  9. Tavanın üstüne takılan ızgaralar ve bagaj taşıyıcıları gibi aerodinamik sürtünme meydana getirebilecek olan kullanılmayan aksesuarları çıkartınız.

  10. Elektronik malzemelerin kullanımını sınırlandırınız. Fişe takılı elektrikli cihazlar enerji ve yakıt tüketmektedir.