1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

El Yaralanmalarında Doğru Eldiven Seçimi

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Evren TUTUK tarafından 5 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. Evren TUTUK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    El yaralanmalarında doğru tip eldiven kullanımı çok önemli .
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Doğru tip eldivenleri,tehlikelerine göre sıralayabilirmisiniz..konu açtınız bende deşim biraz,bakalım ne çıkacak..:))
  3. Evren TUTUK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu konuda elimde güzel dökümanlar var ancak nasıl yükleyeceğimi bilemiyorum. EN 388 standartında çalışma bölgesi tehlikelerine uygun eldiven seçimi çok önemli. Şuanda kesilme direnci 5 olan deri eldiven kullanılıyor. Bilinen bir yanlışta eldivenlerle ilgili olarak maliyettir. Bu konuda tüm araştırmalarımı seve seve paylaşabilirim . Selamlar
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    hemen yazışma yaptığın yerin sağ alt tarafında bak,cevapla bütonu,dosya yükle bütonu ve gelişmiş cevap bütonu vardır..dosya yükleme ve paylaşmalarınızda (dosya yükle) bütonuna bastığında karşına çıkacak pencere seni yönlendirecektir zaten yükliyeceğin dosyaları o pencereden bulup tıklıyacaksın 500mb kadar kafana göre yükle...

bende yakında baret,ayakkabı,eldiven başlıkları altında genel herşeyi yazmayı ve paylaşmayı planlıyorum..mesela kaç çeşit eldiven var,standartları ne olmalı,fiyat aralıkları falan geniş bir yazı dizisi..geçenlerde demirci eldiveni gördüm 10 numara atıyom 2tl ye satıyorlar onun alt standartlarında olan eldivene 4 tl demişler mesela ve çabuk yırtılıyor..
  5. safety İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48565
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    eldiven ile yazıldığını görünce aklıma geldi biz geçende kesilmeye dayanıklı çelik eldiven aldık gerçekten çok kaliteli ve kullanılabilir. bir bölümümüzde büyük bahçevan makası kullanılıyor ve çalışan parmağını kesmişti önemli bişey yok ama böyle bir önlem aldık

Ekli Dosyalar:

6. Evren TUTUK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar EN 388 göre mekanik kesilme direnci 5 olan eldiven kullanılıyoruz. Birim fiyatı 6,5 euro dur. Daha düşükj dirence sahip pahalı eldivenleri kullanmayın

Ekli Dosyalar:

7. tigger İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ciddi anlamda iyi eldiven istiyorsanız KEVLAR cinsi eldiven alın, pahalı bir eldiven ancak numune olarak 5-10 tane alın, verin çalışanlara eski eldivenlere göre yıpranma zamanını hesaplayıp maliyet olarak bir analiz yapabilirsiniz.Benim kendi fabrikamda kullandığım nitril kaplı
    CE 4443 EN 420 EN 388 standartlarında kevlar eldivendir.
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    arkadaşlar benim bu sitede aradığım paylaşımlar bunlar işte..tecrübe ve birikimleriniz o kadar süper ki..ben yukarda yazılanlara bakarak çok rahat işverenime bilgide verebiliyorum..kişisel koruyucu ekipmanlar bölümünde markalar standartlar tavsiyeler bunlar konuşulmasını isterim..
  9. serhat güler İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    inşaatta çalışan demirciler için önerdiğiniz bir eldiven var mı? hiç dayanmıyor eldiven
  10. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    kevler eldivenler kesilme direncinin yanı sıra ısı açısından da koruma sağlayıcı olabiliyorlar. benim favorilerimdenler
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 15 Ağustos 2013 ---
    maxi cut denilen eldicenler size yardımcı olabilir ya da tigger arkadaşımızın önerisi de dayanıklı
  11. safety İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48565
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    EKTEKİ ELDİVENLER İŞİNİZE YARAYABİLİR