1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrikçi eldiveni ve elektrikçi ayakkabısı kullanımı hakkında

Konusu 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve ahmet akko tarafından 9 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. ahmet akko İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Elektrik trafosu olan ve elektrik tesisatıyla ilgili işleri bakım onarım personel bulunan işletmede. Yapılan işin geneli düşünüldüğü zaman personelin elektrik eldiveni ve elektrikçi ayakkabısı alma zorunluluğumuz var mı? Ayrıca trafolara bakım onarım personelinin müdahale yetkisi olması için hangi belgeleri alması gereklidir? Sorum biraz uzun oldu ama cevaplarsanız sevinirim.
 2. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  1231
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel Şirket
  Kişisel koruyucu donanımı olmadan ile başlatmamalısın. Sözleşme gereği ya kendisi alır yada işveren kendi temin eder. Sonuç olarak kimin alacağı seni ilgilendirmez, sen kişisel koruyucusu olmadan asla işe başlatma. Sadece kişisel koruyucu donanımı değil kullandığı malzemelerde yalıtkan olmalıdır. Pense, tornavıda gibi...
  *Yüksek gerilim hattında çalışıyorsa yalıtkan malzemenin koruyuculuğu yoktur. Topraklama yapılmalı ve elektriğin tamamen kesilmesi gereklidir. Jenaratör var ise sisteme bağlı olan onunda devre dışı bırakması gerekli.
  Bakım yapan kişi elektrik mühendisi ve ELEKTRİK YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU belgesi var ise çalışabilir. Eğer teknik eleman ise EKAT belgesi olması gerekli. 60 gün süren bir eğitimi var alır mı bilmem:=)
 3. ahmet akko İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  eyvallah kardeşim
 4. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  kilitleme aparatlarını kullandırın. iş izin formu düzenleyin birde her iş için kişisel koruyucu donanım kullanılmaz teorikte işe yarar gibi gözükür ancak pratikte çalışanın iş yapmasını engeller ve kaza ihtimalini artırır.