1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Elektrik direği tehlike saçıyor-zonguldak

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 8 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

• Bölüm Yöneticisi
    • Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    120329
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Not: Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi İş Güvenliği ile ilgili yaptığı haberlerle beğeni toplamaya devam ediyor. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum buradan. Zonguldak'ın madencilikten gelen duyarlılığı gazeteci arkadaşlarada bulaşmış.

Ayşe Cin adlı vatandaş evinin önünde bulunan elektrik direğinin yıkılmak üzere olduğunu ve tellerin kıvılcım çıkardığını belirterek başından geçirdiği tehlikeli anları anlattı

Bu konuda yetkililere defalarca gittiklerini ve sorunu 4 yıla aşkın zamandır yaşadıklarını belirten Cin, kimsenin sorunla ilgilenmek için somut bir adım atmadığını söyledi.
    Ontemmuz Mahalesi Ayyıldız Sokak, Askeri Tepe’de oturan Ayşe Cin adlı vatandaş evimin önünde bulunan elektrik direğinden çıkan kıvılcımlar yüzünden az daha canından edecek tehlikeyi anlattı. 4 yıldır yetkililere defalarca bildirmesine rağmen ilgileneceğiz deyip kendisiyle ilgilenilmediğini belirten Cin, “Ekipler geldi bizimle dalga geçer gibi iki kez 1 metre derinliğinde direk kuyusu açtırdılar. Buda yetmezmiş gibi kendilerinin yapması gereken işi vatandaşa yaptırıyorlar” diyerek şu sözlerle devam etti:

“DİREK KUYUSUNU BİZE KAZDIRDILAR”

“Evimin önünde bulunan elektrik rüzgârında etkisiyle ateş çıkartıp, yıkılacak gibi sallanıyor. Evimin üzerinden hat geçiyor. Canım tehlikede. Bu durum 4 yıldır böyle. Yetkililere defalarca bildirmemize rağmen ilgilenilmedi. Bana bu direğin buradan çıkacağını ve direğin yanından bir iki metre yer gösterdiler. ‘Burayı 1 metre derinliğinde kazın’ dediler. Bizde kazdık. Direğin yerini değiştireceğiz demelerine rağmen gelip ilgilenmediler. Ekipler geldi bizimle dalga geçer gibi iki kez 1 metre derinliğinde direk kuyusu açtırdılar. Komşularla da bu yüzden sorun yaşadım. Buda yetmezmiş gibi kendilerinin yapması gereken işi vatandaşa yaptırıyorlar.

“AZ DAHA CANIMDAN OLUYORDUM”

Ama elektrik faturasını gecikmeli ödediğimizde hemen kesmeye gelirler. Biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Bu konuda müdürün yanına da gittim. Halledeceğiz dediler. Ben 15 gün önce bu elektrik direk yüzünden canımdan oluyordum. Bakkal gördü uyardı beni. ‘Ayşe teyze sen görmüyor musun? Direk sallanıyor. Yanına direkten ateşler düşüyor’ dedi. Ben kömür dolduruyordum yanıma ateşler düştü ama bacadan kıvılcım çıkıyor sandım. Bakkal beni o an uyarmasaydı, ben elektrik akımına kapılabilirdim. Can güvenliğim yok. Gelip bu direkle ilgilensinler.” (Nermin Akkaya)

Kaynak: Zonguldak Halkın Sesi Gazetesi