1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrik direk imalathanesi risk analizi

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Ersin KOPARAN tarafından 26 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Ersin KOPARAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92787
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Star İnşaat A.Ş Proje Sorumlusu
    Merhaba arkadaşlar.. Bir direk imalathanesi (enerji nakil hattı direkleri) için hazırlamaya başlamış olduğum risk değerlendirme tablosunu paylaşmak istedim. Bunu hazırlarken daha önce burda paylaşılmış olan ve aklıma gelmeyen risklerle ilgili alıntılarımında mevcut olduğunu bilmenizi isterim. Eğer görmüş olduğunuz eksiklikler varsa ve yardımcı olursanız sevinirim.. Not : Düzenlemede eksiklikler ve satırlarda kaymalar nevcuttur lütfen bunların gözardı edelim düzenlemem tamamen bitmedi... şimdiden Teşekkürler

Ekli Dosyalar:

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    1-Risk değerlendirme formunda genel olarak risk analizini anlatmana gerek yok,dökümantasyon kısmında zaten anlatıyosun.
    2-Alınan önlemler başlığında ne anlatmaya çalıştıysan ben bişe anlamadım gerek yok çıkart.
    3-Tehlike Tanımın:Makine kamyon forklift gibi araçların (egzosundan çıkan gazlar:Tehlikedir) sonucu (zehirlenme:risktir)
    benim tanımım:Egzos Gazları yada Mazaotlu Araçlar bile tehlikedir işyeri durumuna göre.
    4-Dökümantasyon hazırla,
    5-sorumlu kişiler kısmı ve termin tarihi kısmı aç..

örnek form ve dökümntasyonlar (risk değerlendirme ve yönetimi bölümünde mevcuttur)

kolay gelsin...
  3. Ersin KOPARAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    92787
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Star İnşaat A.Ş Proje Sorumlusu
    Erkan Bey öncelikle teşekkürler..1. ve 3. maddelerdeki yorumlarınızı dikkate alacağım özellikle 3. maddeyi nasıl gözden kacırdım kendimde güldüm :)
    Bunun yanında 2. maddede belirttiğiniz alınan önlemler kısmında dökümantasyonda değindim kısaca şöyle anlatmak isterim. Riskin azaltılması için alınması gereken önlemlerin hangilerinin şu an için firma tarafından alındığının az-orta ve iyi şeklinde 3e ayırdım ve bu düzeyi belirttim. Dediğim gibi bunu dökümantasyonda belirttim ama çıkarmak daha cazip gelmeye başladı siz böyle yazınca.
    4. maddede yani dökümantasyon kısmını hazırladım sadece buraya eklemedim zaten birçok örneği var sizinde belirttiğiniz üzere..
    5. madde de ise müfettişler ile farklı düşünceye sahipsiniz diyeyim. Bir yeraltı maden işletmesine yapmış olduğum risk değerlendirmesinde söylemiş olduğunuz uygulamayı yapmıştım. Müfettişlerin tavsiyesi görev tanımlarını yaparak sorumluluk alanlarının burada belirtilmesi ve DÖF ler ile termin konulması şeklindeydi. O Yüzden bu tabloda ve firmada seçtiğim yol bu oldu? Farklı düşünceler en doğru yolu bulmaya imkan verecektir mutlaka ama maalesef denetlemeye gelen müfettişler arasında bir standart oluşmadı ve bu yüzden herkes bir bocalama yaşıyor gibi geliyor bana...
    İlginiz için tekrar teşekkürler