1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrik işleri yapan ekibimiz için iş ayakkabası hangi özelliklerde olmalı?

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Mehmet Mete tarafından 9 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Elektrikçi ayakkabısı, elektrikçi olan personelde zorunlu mudur? İlgili yönetmeliği bulamadım.

ELEKTRİK İÇ TESİSLERİ
    YÖNETMELİĞİ
    Kaynak tesislerinde, tavlama ve eritme ocakları ile elektroliz tesisleri gibi yerlerde diye başlayan maddede diyor ama beniim iş tanımımda bunlar yok. İnşaatta elektrik işiyle uğraşan 10 personel var.
  2. isgkalite İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Risk değerlendirmeniz dahilinde, riskin azaltılması için gerekliyse kullanılmalıdır.
  3. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Yanlış yerde arıyorsun çünkü..
  4. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    nerede aramam gerekiyor, söylerr misiniz?
  5. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    kişisel koruyucu donanımlar ile ilgili yonetmeliğe bakarmısın, ekte yazıyor.
  6. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    yok baktım o yönetmeliğe
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Nisan 2014 ---
    tamam buldum ben ayakkabı diye aratıyordum cevabı buldum sağolasın.
  7. ISGforum.net ISGForum Inc.

• Site Yöneticisi
    FRANKLİN-600x600.jpg
    FRANKLIN ELEKTRİKÇİ AYAKKABISI( S3 ) Ürün Kodu: 20T22C

• WRU süet deri • Kompozit burun koruyucu

• Delinme dirençli Kompozit tekstil ara taban

• Antistatik, şok emicili ve kaymaz taban

• PU —Doğal Kauçuk yalıtkan Taban

• 300C sıcaklığa dayanıklı HRO taban

• Kanada standartlarına göre 18000 Volt’a dayanıklı taban

• EN344 e göre 500 Volt’a dayanıklı

• Terleme ve aşınma dirençli iç astar

• %100 metal içermeyen yapı.

• %100 İtalyan üretimi

• CE, EN345

Franklin

extra hafif

NO:42 - 570 gr
  8. Ali Savul İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar elektrik işleri yapan ekibimiz için iş ayakkabası hangi özelliklerde olmalı.Normal iş ayakkabısı temin ettik fakat yeterli olup olmadiği konusunda tereddütlüyüm.Görüşlerinizi bekliyorum.
    Iyi Calismalar.
  9. Nil Gün İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    28762
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ali Bey,
    Ben elektrikte çalışan personelime Mekap 230-R Kompozit burunlu ayakkabı kullanmaktayım.
  10. filinta İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Elektrikçi AyakkabısıCE EN ISO 20345 : 2004 Standartlarında üretilmiş olup, SB + E + P + WRU HRO SRC ek güvenlik özelliklerine sahip Olmalıdır

Arkası, suya dayanıklı kısa süet deri, 1.8 – 2.0 mm kalınlığında çizilmez deri ökçelidir. Terlemeye ve aşınmaya yüksek rezistans gösteren kumaş astarı bulunmalıdır. Yumuşak ayakkabı dili, astarlı ve dolguludur.Elektrikçi AyakkabısıTamamen, metal’den bağımsız olarak üretilmiş olmalıdır

Polimerik kompozit, ısı yalıtımlı 200 joul darbeye dayanıklı ayakkabı burnu EN 12568 standartımda Orta tabanı, esnek, delinmez kompozit kumaştan olup, EN 12568 standardında olmalı. Tabanı, çift yoğunluklu poliüretan ve yalıtkan kauçuktan imal edilmiş olması, kesilmeye karşı rezistans göstermektedir. Petrol ve petrol türevlerine karşı da direnç göstermeli olmalı. Tabanı şok emici ve kaymayı önleyecek şekilde SRC EN ISO 13287 : 2007 standartını karşılayarak Yalıtkanlık rezistansı : CSA standardı Z 195 – 1 Kv/saniye olarak 18.000V/60 Hz ‘e kadar, 1 dakika süre ile test edilmiş olmalıdır

İç taban çıkarılabilir, anatomik, absorbe edici özellikli, antistatik ve terletmeyen özellikte olup, tabanı sıcak temasa dayanıklı olmalı.
  11. melihd İSGforum Üyesi

piyasada giasco dışında ayakkabı yok mu? her çalışma alanına uygun olmuyor.