1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrik kabloların düzenlenmesi ve denetimleri hk.

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve Tugba Doğan tarafından 15 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bende size bir resim gönderiyorum.işverene kabloların düzenlenmesi lazım dedim olmaz yapamayız dedi.bana yapılacak birşey söyleyin ikna edeyim.bu arada klipsle toplama işini yapamıyoruz çünkü kalıp değiştikçe kablolarda değişiyo sürekli.

Ekli Dosyalar:

2. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kabloların olduğu bölgeye girişleri engellerseniz bence makul olur. İnsan girmeyecekse ve başka bir alternatif yoksa bence kabloların dağınık olmasının bir mahsuru olmaz.
  3. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    oraya girişi engelleyemem çünkü o kısımda kalıp değişimi yapıyorlar ve o kalıplara bağlı uçlarda sanayi akımı var.mesela kalıptan çıkan uç bazen boşta kalıyo o ucu prizden çekiyorlar ama eğer çekmeyi unuturlarsa ve biri dokunursa işte ozaman durum vahim bunu nası engelliycem bilmiyom.
  4. Samet Kılıç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    110245
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    En azından kalıp değişimi dışında giriş seyyar paravanlarla engellenebilir. Kalıp değişim işlemi sırasında da elektrik akımın kesilmesi konusunda Talimat hazırlanıp eğitim verilebilir diye düşünüyorum.
  5. serhan ayköse İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2801
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Wavin TR Plastik San. A.Ş.
    PVC, PP ve PE Extrüder hatlarında kafa elektrik kabloları sıkıntılı bir konudur. Bu konu ile ilgili yaptığımız uygulamada; kabloların sürekli olarak fotoğraftaki gibi klipsli ve boru içinde muhafaza edilmesini sağlıyoruz. Mümkün olduğu kadar kafaların elektrik bağlantılarına elektrikçilerden başkasının müdahale etmemesini sağlamanız, kablo bağlantı konnektörlerinin kaliteli olması ve kabloların sıcak kafalardan ( takribi 180-200 C bir sıcaklık) eriyeceğini, kopacağını düşünerek periyodik olarak yenilenmesini sağlamanız sizi rahatlatacaktır.

Ekli Dosyalar:

6. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    serhan bey teşekkür ederim bana bu konularda yardım da ederseniz sevinirim.sanırım sizde plastik sektöründesiniz.bizde yerden geçen ,üstten geçen kablo boru hepsi bi sıkıntı.patron bu başka şekilde çalışmaz deyip kestirip atıyo.sizbu makinlerde nası çözümler buldunuz.mesela başka bir resim daha yüklüyorum .sizde demi böyle bana yadım edin

Ekli Dosyalar:

7. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu işletmenin elektrik iç tesisleri denetim ve muayene uygunluk belgesi var mı ?
  8. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu evrakta uygunsuzlukları zaten yazacaklar sonrasında işveren yapmam diyemez. Sizde tespit öneri defterine uygunsuzlukları bir bir yazın. Serhan bey de yapılacakları yazmış zaten.
  9. Tugba Doğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    69070
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    elektrik iç denetimim yaptırmadık.topraklama kontrolü yaptırdık.yakında makine mühendisi çağırıp makine kontrolü yaptıracağım.orda yazar belki sıkıntıları