1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Elektrik kablosu çalarken canından oldu!

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 27 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Zonguldak'ta elektrik kablosu çalmak için Kozlu Belediyesi'nin elektrik direğine tırmanan 23 yaşındaki Soner Koçaklı hayatını kaybetti.

  haber.jpg

  Zonguldak'ta elektrik kablosu çalmak için Kozlu Belediyesi'nin elektrik direğine tırmanan 23 yaşındaki Soner Koçaklı hayatını kaybetti.

  Saat 23.00 sıralarında Kılıç Mahallesi Elvan Caddesi'ndeki elektrik direğine tırmanmak isteyen Soner Koçaklı elektrik akımı sağlayan ana şebekenin bulunduğu direğe çıktı. 20 metre kadar çıkan Kocaklı bakır kablolardan bir bölümünü keserek yere attı. Yere düşerken kafası direğin orta noktasında sıkışarak asılı kaldı. Başı sıkışarak asılı kalan Soner Koçaklı hayatını kaybetti.

  Akıma kapılan direkte patlama meydana gelirken, Kozlu Beldesi'nde elektrikler kesildi. Kozlu'da görevli bekçi Hasan Nasuhoğlu patlama sesi üzerine olay yerine gitti. Olay yerinde Soner Koçaklı'nın cansız bedenini gören Nasuhoğlu polis ekiplerine haber verdi. İtfaiyenin yarım saat süren çabasının ardından başı sıkışan ceseti itfaiye ekipleri kurtardı. Ceset Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

  Daha öncede kablo çalan ve çıktığı mahkeme tarafından tutuksuz yangılanan Soner Koçaklı'nın hırsızlıktan da sabıkalı olduğu belirlendi.

  KAYNAK-27.11.2013
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Kasım 2013 ---
  sizce iş kazası mıdır?İşverenin işletme içinde alması gereken önlem ve tedbirler neler olmalıdır?Hırsızın alması gereken tedbirler neler olmalıydı?Olayın hukuki boyutu nasıl gelişir ve sonuçlanır sizce.
 2. Hüseyin Ökelek İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47485
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEİAŞ
  :) iş kazası olarak değerlenidirlemz....
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 29 Kasım 2013 ---
  lakin hırsız TEDAŞIN çalışanı ise olabilir :)
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  işyeri sınırları içerisinde isede mi?Güvenliğini alsaydı o zaman kurum..