1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrik odası uygunsuzluk

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 27 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba,
    Resimde gördüğünüz üzere pano odasında panonun üzerinde sprinkler sistem bulunmaktadır. Burada olası senaryolar nelerdir ne gibi riskler barındırıyor ?
    Yangın anında su-pano teması ?
    Aşırı ısınmadan (pano odası sıcak) sprinklerin tüpünün patlaması çalışması ?

Olabilecekler hakkında yorumlarınızı rica ederim.

Resim.JPG - 1.6 MB

Ekli Dosyalar:

• Resim.JPG
      Resim.JPG
      Dosya Boyutu:
      1,6 MB
      Görüntüleme:
      79
  2. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Muhtemelen orası daha önce elektrik pano odası değildi, sonradan yapıldı. Ve muhtemelen sprinkler bağlantısı iptal edilmiştir elektrik odasına dönüştürülünce bunun araştırmasını yapmanızı öneririm. Ama yinede tedbir amaçlı sprinkler başlığında iptal edilmesini sağlayın derim.
  3. Elektrik panolarının sıcaklık etkisi ile sprinkleri patlatarak devreye sokma ihtimali var. Nurdan hanıma katılıyorum illaki iptal etmişlerdir tesisatı, iptal edilmediysede iptal ettirmeniz gerek odaya da FM200 yangın söndürme sistemleri yaptırabilirsiniz
  4. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Büyük ihtimalle daha iptal etmemişlerdir işveren vekilinin de bilgisi yok malesef. Sprinklerin tüp rengi kırmızı sanırım 60-70 derecede patlama ihtimali yüksek aksi gibi iklimlendirme de yok tahminim 30-35 derece dolaylarında bir sıcaklık mevcut odada.
  5. ABDULLAH KADAYIFCİ İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9962
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynı sistemle , CO2 veya Halokarbon tüpüde bağlanmış olabilir
  6. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Evet onu da sordum yetkiliye öğrenmeye çalışıyor. Bahsettiğiniz sistemde mesela sprinkler başlığında bir farklılık var mıdır mesela bu başlık her yerde gördüğüm ucu plastik gibi bir sprinkler gazlı olanlarda da kullanılabilir mi (Mesela gazlıda metal gibi) ? Yoksa sprinklerin cinsi fark etmez gaz da olsa sıvı da olsa herhangi bir sprinkler kullanılabilir mi ? Araştırdım ama anlaşılır bir bilgi bulamadım açıkçası.