1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrik panolarının ofis içerisinde yer almasının ne gibi riskleri vardır?

Konusu 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Asena Tuztaş tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Elektrik panolarının ofis içerisinde yer almasının ne gibi riskleri vardır?
  2. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bir cevap alamadığıma göre saçma sorular soruyorum sanırım..
  3. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    panonun büyüklüğüne bağlı olarak değişir.genelde bodrum katta olur herkezın ulaşamıyacağı yerde.pano dediğin siğorta kutularının olduğu yer olmasın?
  4. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yerden tavana kadar uzanan demir kapaklı, kilitli, üzerinde dokunmayın yazan demir dolap aslında..
  5. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Ana dağıtım pano yüksekliği 200-210 cm standart olarak yapılmaktadır. Pano derinliği en az 40 cm olmak üzere, 50-60-70-80-90 cm olabilmektedir. Pano genişliği ise tesisin büyüklüğüne göre değişmektedir.Senın ki sanırım bu
  6. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet bu tarife çok uyuyuyor :)) bu ana dağıtım panosunun personel müdürlüğü ofisinde olmasının bir sakıncası var mıdır ?
  7. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    valla tüm yönetmeliği okudum ama bulamadım onunla ilğili ama benim bildigim yaşam alanlarınından uzakda olması lazım.panoyla ilgili bir sıkıntı yaşanırsa yanından geçen adamın durumunu düşünemiyorum
  8. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok teşekkür ederim Serkan Bey sizi de meşgul ettim kusuruma bakmayın. Bu durumun uygunsuzluğunu söylemeden önce bir dayanak bulmak istemiştim açıkçası. Tekrar teşekkür ederim.
  9. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    biyerlerde varda nerelerde onlara bakıyorum:)bulunca ben paylaşırım;)
  10. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Estağfirullah saçma değil Asena hanım gözümüzden kaçmış. Serkan Bey güzel bilgiler vermiş. Elektrik İç tesisleri Yönetmeliğine göre de panonun erişiminin zor olması gerekiyor. Lakin madddesine bakalım..öyle yazalım.
  11. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    9434
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ TÜZÜĞÜ​
    Madde 277 – Atelye içinde veya işçilerin erişebileceği yerlerde bulunan tevzi tabloları, panoları ile kontrol tertibatı ve benzeri tesisat, kilitli dolap veya hücre içine konulacak veya bunların tabanı, elektrik akımı geçirmeyen malzeme ile kaplanmış olacaktır.

Bakım ve onarım nedeniyle gerilim altındaki tesisatın tecritlerinin çıkarılması gerektiğinde, bu kısımlar paravana veya koruyucularla korunacaktır.
  12. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim Kürşad Bey :))