1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrik panosu yangın söndürme sistemleri

Konusu 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 11 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  örnek ;
  upload_2015-2-11_14-41-26.png
  upload_2015-2-11_14-43-10.png
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Şubat 2015 ---
  HT Systems® Pano içi Modüler Sistemler

  [​IMG][​IMG][​IMG]

  Kabinler,motorlu araçlar, elektrik panoları, jeneratörler, bilgisistem odaları , UPS odaları, kablo kanalları v.b. gibi yerlerin içine monte edilen, yangını kendi algılayan, kendi kendine çalışan ve yangını kaynağında söndüren basit bir sistemdir.

  Sistemi ideal kurma yeri , potansiyel RİSK oluşturan yerlerin merkezidir.[​IMG]

  Kendi kendine harekete geçen, yangını başladığı yerde bitiren esnek kırmızı algılama hortumu bulunan otomatik bir sistemdir.Algılama hortumu en iyi şekildeçalışmak üzere , polimer karışımı maddelerden yapılmıştır. Yangın alanını sayılı yerden değil, algılama hortumunun geçtiği her yerden koruma altına alır. Bu sistem tek başına çalışabilmesi yanında bir alarm sistemi ile veya bir sistem kapatma şalteri ile çalışabilir. Bu özellikler tüm riskleri ortadan kaldırır.

  Neden bu kadar çok etkilidir ?

  Çünkü algılama hortumu, korunacak yerin her tarafından geçtiği için çıkan bir yangını merkez yeri, yani ilk çıktığı yerde algılayıp söndürür.Algılama hortumu nem, pislik ve düzensiz hava akımından etkilenmez.Her koşulda algılama işini yapar.Basınçlandırılmış

  Algılama hortumu, korunan alanın içine yerleştirilir.Yangın anında, yangın kaynağının bulunduğu taraftaki hortum küçük yangını hissedince erir ve patlar.Patlayan yerden söndürme maddesi tahliye olur ve yangını daha küçük alev halinde iken söndürür.İsteğe bağlı olarak adapte edilen alarm sistemi de devreye girer.Sistem çok çeşitli boyutlarda ve uzunluklarda kurulabilir.
  [​IMG]
  [​IMG]


  [​IMG]
  http://cebsan.com.tr/hizmet-ve-urunlerimiz/otomatik-yangin-sondurme-sistemleri