1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrik punto kaynak yapan kişilerin operatör belgesine ihtiyacı var mı?

Konusu 'Kaynak ve Sıcak İşlerde Emniyet' forumundadır ve ranakalfa tarafından 7 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. ranakalfa İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  49447
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Herkese merhaba,
  Elektrik punto kaynak yapan kişilerin operatör belgesine ihtiyacı var mı? Sadece mesleki eğitim sertifikası olması yeterli mi?
  Elektrikli caraskalların periyodik kontrolü kaldırma makineleri ile aynı mı?(Yılda bir mi?)Şimdiden teşekkürler..
 2. Kürşad Yüksel İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  9434
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  PuntA Kaynağı için bir operatör belgesi yok, mesleki eğitim almaları gerekli ve yeterli.
  Elektrikli olsa da olmasa da caraskalların kontrolü en geç yılda bir. Periyodik kontrol tarihini risk değerlendirmesi yaparken bir yılı geçmemek kaydıyla siz belirleyeceksiniz.