1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrik sistem yükü ve kabloların durumu hakkında

Konusu 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 9 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Bir soru sormak istiyorum örneğin büyük bir markette çeşitli elektrikli cihazlar var onlarca. Bu cihazların akım aldığı sistemden ekstradan A firması geliyor bir cihaz bağlıyor B firması geliyor bir cihaz bağlıyor vs.. vs.. sorum şu acaba sistem bu yükü nereye kadar kaldırabilir kablolar yanabilir mi ? Bunun bir hesabı var mıdır ? Elektrik konusunda çok az bilgi sahibiyim çok saçma bir soruysa affola
 2. Onur Umur Emektar Üye

  • Emektar Üye
  Sertifika Numarası:
  48078
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEİAŞ
  yok estağfirullah neden saçma olsun... Elektrik tesisat projesinde sistemin yükü hesaplanmıştır. Aşırı yüklenmede sigorta zaten atacaktır. Sigorta atmasın diye sigorta büyük seçilirse tesisat yanacaktır:)