1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrik sobası, klima ve buz dolabı hakkında

Konusu 'Elektrik İşleri ve Kontrol Yöntemleri' forumundadır ve Murat Tosun tarafından 12 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Murat Tosun İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  LTB - ÇAK GROUP
  elektrik sobası, klima ve buz dolabı hakkında ne tür riskler yazabiliriz.....elektrikle ilgili veya başka bi riskle ilgilide olabilir :)
 2. Onur Umur Emektar Üye

  • Emektar Üye
  Sertifika Numarası:
  48078
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TEİAŞ
  Elektrik sobası ile ilgili yangın riski geliyor aklıma, kablolar aşırı ısnabilir ve yangın çıkabilir.. Klima hasta edebilir ve klima duvardan düşebilir :) Buzdolabı kapağı açıldığında ayak parmağınız sıkışabilir.. Şimdilik aklıma gelenler bunlar bu arada arkadaşalr anket sorumuzun doğru cevabı şu olacaktı:  * Elektrik Çarpması oy sayısı 24 88,9%
  * Patlama oy sayısı 9 33,3%
  * Yangın oy sayısı 15 55,6%
  * Yüksekten Düşme oy sayısı 8 29,6%
  * Ergonomi oy sayısı 4 14,8%
  * Kimyasal oy sayısı 3 11,1%
  * Kanser oy sayısı 3 11,1%
  * Psikososyal oy sayısı 5 18,5%


  Ne yazık ki yüksekten düşme, ergonomi,, kimyasal riskler, kanser, psikososyal risklerin az oy aldığını görüyoruz. Halbuki bunlar da risk olarak elektrik çalışmalarında karşılaşılan etmenlerdir. Sanırım elektrik ile ilgili çalışmalarda sadece ilk 3 riskin olduğu ön yargısı var :)