1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrikli bisiklet kullanma talimatı (tehlikeleri)

Konusu 'Talimatlar' forumundadır ve oktay işcan tarafından 21 Haziran 2016 başlatılmıştır.

 1. oktay işcan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba değerli forum üyeleri ,
  Fabrika içerisinde kullanılan, üç tekerlekli elektrikli bisikletler için kullanma talimatı hazırlamamız gerekiyor. Ayrıca bu konu ile ilgili bilgilerinizi paylaşır mısınız ?
  Selamlar.
 2. oktay işcan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bu nasıl olmuş Arkadaşlar?

  1- ELEKTRİKLİ BİSİKLET KULLANICI HARİCİNDE KİMSE BİNMEMELİDİR.

  2- ELEKTRİKLİ BİSİKLET KAPALI ALANLARDA KULLANILIRKEN TEPE LAMBASI VE ÖN LAMBASI AÇIK OLACAKTIR. ARIZALI LAMBALAR VAR İSE BİSİKLET KULLANILMAYACAKTIR.

  3- ELEKTRİKLİ BİSİKLETİ, FABRİKA PERSONELİ BİSİKLET KASKI VEYA BARETİNİ ÇENE BANDI TAKILI OLMAK ŞARTI İLE KULLANABİLECEKTİR.

  4- ELEKTRİKLİ BİSİKLET, YÜRÜME YOLU BOŞ İSE BU YOLU KULLANACAK , YOL DOLU İSE YÜRÜYÜŞ YOLU YAN KISMINDAN YOLU TAKİP EDECEK ŞEKİLDE GİDECEKTİR. YÜRÜME YOLU DIŞINDA KALAN KISIMDAKİ YOLLARDA YOLUN SAĞ KISMINDAN GİDECEKTİR.

  5- ELEKTRİKLİ BİSİKLETİ KULLANIRKEN YÜKSEK GÖRÜNÜRLÜKLÜ YELEK GİYECEKTİR.

  6- YOĞUN OLARAK İŞ MAKİNASI TRAFİĞİ OLAN BÖLÜMLERDE ZORUNLU KALINMADIKÇA ELEKTRİKLİ BİSİKLET KULLANILMAYACAKTIR.

  7- İŞ MAKİNASI YAKINLARINDAN GEÇİLECEK İSE OPERATÖR İLE GÖZ KONTAĞI KURUP O ŞEKİLDE HAREKET ETMELİDİR.

  8- YAYA YOLUNU KULLANAN PERSONELİN YAKININDAN GEÇERKEN YAVAŞLAYIN , YAYALARIN YOLUNUZA ÇIKMA RİSKİNİ HİÇBİR ZAMAN UNTMAYIN.

  9- ELEKTRİKLİBİSİKLET KESİNLİKLE STAJER KULLANMAYACAKTIR.

  10- ELEKTRİKLİ BİSİKLET KULLANILMAIYACAĞI ZAMAN FREN TERTİBATI TUTACAK ŞEKİLDE BIRAKILMALIDIR.