1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elektrikli el aleti kullanan kişilerin eğitimleri hk.

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Evren Dağ tarafından 6 Eylül 2016 başlatılmıştır.

 1. Evren Dağ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Selamlar,

  Projemde elektrikli el aleti olarak, dekupaj, hilti, taş motoru ve matkap kullanıyor acaba bunlara mesleki eğitim yada İSG Eğitimi haricinde başka bir eğitim aldırabilir miyim?

  İlgili yönetmeliği de mevcutsa paylaşırsanız sevinirim.

  Teşekkürler.
 2. berat onur atalar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  102326
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  evren bey ilgili yönetmelik madde budur umarım faydası olur iyi çalışmalar dilerim
  İŞ EKİPMANLARININ KULLANIMDA SAĞLIK VE GÜVENLİK ŞARTLARI YÖNETMELİĞİ
  Çalışanların eğitimi


  MADDE 11 – (1) İşverence iş ekipmanını kullanmakla görevli çalışanlara, bunların kullanımından kaynaklanabilecek riskler ve bunlardan kaçınma yollarına ilişkin eğitim almaları sağlanır. Ayrıca 8 inci maddenin birinci fıkrasının (b) bendinde belirtilen, iş ekipmanının tamiri, tadili, kontrol ve bakımı konularında çalışanlara işverenlerce yeterli özel eğitim verilir.