1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Elini pres makinesine kaptırdı

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Enver Çığşar tarafından 28 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  5343
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TOROS OSGB
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Bilecik'in Bozüyük ilçesinde, kutu ambalaj fabrikasında çalışan bir bayan işçi elini pres makinasına kaptırdı. Acı içinde kıvranan işçinin eli itfaiyenin ekiplerinin uzun uğraşları sonucunda sıkıştığı yerden kurtarıldı.

  Edinilen bilgiye göre, Çarşı Mahallesi Atatürk Caddesi'nde faaliyet gösteren bir kutu ambalaj fabrikasında çalışan Burcu Öztürk (25) elini pres makinesine kaptırdı. Olayın ardından hemen polis, itfaiye ve 112 Acil Servis ekipleri bilgilendirildi.

  Olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonrasında Öztürk'ün eli, pres makinesinden kurtarıldı. Yaralı Burcu Öztürk, 112 Acil Servis ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesinin ardından Bozüyük Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, daha sonra EskişehirOsmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

  Tedavi altına alınan Öztürk'ün hayati tehlikesinin bulunmazken kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.
  http://yurthaber.mynet.com/detay/bilecik-haberleri/elini-pres-makinesine-kaptirdi/942369

  Ekli Dosyalar:

 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Korkunç ve Dehşet verici..içim boşaldı bir an..
 3. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  5343
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  TOROS OSGB
  haber linkindeki video herşeyi açıklıyor
 4. mesut turan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  12845
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Benim ilçede olmuş olay :(
 5. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ya çok kötü Allah yardımcısı olsun :( bide hala yasa erteliyolar... :(
 6. Murat Aktürk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  yasa bir yıl ertelensin ertelenmesin önemli değil sanki iki yıl öncesine kadar iş güvenliğinin "i" si konuşuluyor muydu
  önemli olan isg kültürünün oluşması
  işveren ve işçilerin bilinçlendirilmesi
  bu durumda isg uzmanlarına çok iş düşmektedir
  isg uzmanları bu mesleği tamamen ek iş olarak bakıp tamamen yasal sorumlulukları yerine getirmek için yaparlarsa yukarıdaki manzarayla daha çok karşılaşırız..
 7. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bir yerden başlamak gerekiyordu ama ki iş güvenliği acısından yasal mevzuatlarda çok geri kalmış bir ülke olarak geç kalınmış bu durumu daha da ileri bir zamana atmak çok şeyi değiştirir... sonuç ortada ... bir kazada bi insan öldümü acısı etrafındakilere tabi belkide ondan bu kadar rahat konusuyorz. Tabi ki uzmanlara çok iş düşüyor bu konuda çok haklısınız.Herkes üstüne düşeni yapsa zaten sorun olmaz...
 8. Okan Karaçoban İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bende İstanbul'da kutu ambalaj fabrikasında çevre mühendisi olarak çalışmaktayım ve belgemi aldıktan sonra İSG uzmanlığınıda ben üstleneceğim. Bu makine gibi olmasa da biraz daha teknolojik olanını kullanmaktayız ancak bu duruma çare bulmak çok zor. Makine koruyucu sistemi kurmak imkansız olmasa da çok pahalı, işçilere her defasında dönen aksama yaklaşmamalarını, çalışırken müdahale etmemelerini ikaz eettim, tutanaklar tuttum ama aynı tas aynı hamam. Bu fotoğrafı görüncede işten soğudum.
 9. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  pahalı derken ? işveren teknolojik yenilikleri takip etmek zorunda bir fotosel(şık bariyeri) sistemi kurmak kaza sonrası maliyetlerin çok altında (kaldı ki vicdani maliyeti parayla ölçülemez) boydan boya acil stop vazifesi gören bir emniyet halatı takmak da çok pahalı değil
 10. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::

  Para ile kıyaslamakta olan arkadaşlar için hep kullandığım bir örnek var. Orada 1 kişi ölünce maliyetler daha mı az oluyor? 1 kişinin canının değeri kaç para peki?
  Lütfen arkadaşlar. Bir İSG Uzmanı olarak siz dahi bunu söyleyebiliyorsanız inanın çok yazık.
 11. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  İnsanlar makineye hükmetmeli, makineler insanlara değil. Fotoğraflarda iş yerinin düzensizliği ve kullanılan makinenin teknolojik olarak çağın gerisinde olduğu gözüküyor. Burada görüldüğü kadarıyla İşveren, işçi, varsa iş güvenliği uzmanı hepsinin ihmali söz konusu. genç arkadaşımıza acil şifalar diliyorum.
 12. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  Kazaların nedenlerinin %88 i güvensiz davranış olduğuna göre tedbirler alınırken insanların hata yapmayacakları sistemler tasarlanmalıdır. maliyetten kaçıldığında iş kazaları olmaktadır yani iş kazalarının kök sebebi işletme yönetimi ,işveren olmaktadır.kişi makinada intihar etmeye kalkışsada makinadaki ,ortamdaki önlemler teknoloji bunu önlemelidir
 13. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  Ancak bu kadar güzel açıklanabilirdi, ellerinize sağlık. "insanların hata yapmayacakları sistemler tasarlanmalı" püf noktası budur.