1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Sunum Elle taşıma işleri yönetmelği soru-cevap sunumu

Konusu 'ISGNet::Sunum' forumundadır ve Gamze Demirbaş ERKAN tarafından 15 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Elle Taşıma İşleri ile ilgili 21 soru ve cevapları
    Faydalı olması dileğiyle :)

Ekli Dosyalar:

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    valla ekip süper çalışıyor..:)
  3. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    cevapları yokmu
  4. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    slayt olarak çalıştırırsanız,animasyonlu cevapları görünüyor,iyi çalışmalar
  5. AYDIN_06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    TŞK...
  6. seniso İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tek erkek işçinin kaldırabileceği ağırlık 55 kg fazla değil mi. bir de bu standart nerede yazıyor.
  7. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    ILO standartlarındaydı diye hatırlıyorum fakat emin değilim
  8. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ilo 128
  9. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Başka bir forumda konuya ilişkin yazdığım cevabı buraya alıntıladım:

Ülkemizde veya başka bir ülkenin mevzuatında böyle bir sınır değere rastlamadım.

128 no'lu ILO tavsiye kararında, erkek işçiler için elle taşınacak yükün 55 kilogramdan fazla olması halinde yükün ağırlığının bu seviyeye düşürülmesi için önlem alınması gerektiği yazılıdır.

Aynı tavsiye kararında kadınlar için elle taşınacak yüklerde ağırlığın, erkekler için izin verilen ağırlıktan oldukça düşük olması gerektiği yazılmış, fakat net bir rakam belirtilmemiştir.

Genç işçiler için kendi cinsiyetlerindeki yetişkin işçilerin taşımasına izin verilen ağırlıktan oldukça az olması gerektiği ifadesi bulunmaktadır.

R128 - Maximum Weight Recommendation, 1967 (No. 128)

A. Adult Male Workers14. Where the maximum permissible weight which may be transported manually by one adult male worker is more than 55 kg., measures should be taken as speedily as possible to reduce it to that level.

B. Women Workers
    15. Where adult women workers are engaged in the manual transport of loads, the maximum weight of such loads should be substantially less than that permitted for adult male workers.

C. Young Workers
    19. Where young workers are engaged in the manual transport of loads, the maximum weight of such loads should be substantially less than that permitted for adult workers of the same sex.
  10. Hasan ÇELİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    0000
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman