1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yürürlükte Elle taşıma işleri yönetmeliği

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Erhan Güneş tarafından 24 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    ELLE TAŞIMA İŞLERİ YÖNETMELİĞİ
    Resmî Gazete Tarihi: 24.07.2013 Resmî Gazete Sayısı: 28717​
    Amaç:
    Bu Yönetmeliğin amacı; elle taşıma işlerinden kaynaklanabilecek sağlık ve güvenlik risklerinden, özellikle sırt ve bel incinmelerinden, çalışanların korunmasını sağlamak için asgari gereklilikleri belirlemektir.​

Ekli Dosyalar:

2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Yuh diyorum başka da birşey demiyorum.
    Son hazırladığım 2 sunumda da yayınladığım günden 1 gün sonra yeni yönetmelik yayınlanıyor. Bakanlık siteden benim sunum yayınlamamı mı bekliyor acaba diye merak ediyorum.
  3. worldofsofi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72896
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynen ben de risk analizi yaptım, referans gösterememiştim...Referans çıktı aynı gün...neyse ki versiyon1 falan dedim risk analizi için:)
  4. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Afyon
    Sertifika Numarası:
    57660
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar , çalışanların elle max kaldırabileceği yük ile ilgili net bir şey göremedim. Risk Analizinde rakam verelim mi?
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bununla ilgili yapılan çalışmalar var sadece. Elle kaldırma ve taşıma işlerinde İSG konulu sunumuma bakabilirseniz orada konu ile ilgili yapılan çalışma sonucu elde edilmiş bir şekil mevcut. Erkek ve bayanlar için farklı değerler mevcut.
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman