1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Elle taşıma!

Konusu 'Elle ve Mekanik Yük Taşıma' forumundadır ve ekecık tarafından 17 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Arkadaşlar Kaldırılan İSG Tüzüğünde bir kişi max 25 kg kaldırır ibaresi vardı.
  Şimdi bir kişinin kaldırması gereken yükü neye göre somutlaştırcaz.
  İyi Çalışmalar.
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  iş güvenliği tüzüğü şu anda hükümsüz,fakat içindeki teknik bilgilerden yararlanmaya devam edebiliriz.25 kilogram konusu tüzükte değil ağır ve tehlikeli işler yönetmeliğinde vardı sanırım ,her insana uygun değil bence,cinsiyet ,yaş,kişinin yapısına göre değişir.ABD de 23,13 kg.ILO ya göre erkek işçi için en çok 55 kg (fakat devamlı yük taşıyan bir insan da bu ağırlıklar ciddi rahatsızlıklara neden olur).NIOSH un bir hesaplama(kaldırma eşiti) yöntemi var(ekte sayfa 50 de) diğer uzman doktor sunumunda da çeşitli tablolar var.konu ergonominin konusu ve geniş bir konu

  Ekli Dosyalar:

 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  bizim en büyük kanun ve yönemeliklerimiz İLO sözleşmeleridir,ben kanundan daha fazla önem verilmesi kanaatindeyim bu sözlşemelere..İLO 55 kg erkekler için diyor bunu baz alırım ben hep..