1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Emlakçılar için risk analizi...

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve ghcan tarafından 10 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. ghcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar birkaç emlakçı benden risk analizi yapmamı rica ettiler ve bende yaptım.Sizden ricam eksik veya hatalı yönlerini değerlendirmeniz.Şimdiden teşekkür ederim...

Ekli Dosyalar:

2. Emine Yazıcı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Benm aklıma bi şey takıldı bu emlakçıların genelde calısanlarının kullandığı araçları oluyor onlarla ilgili bişe yazmak gerekir mi acep
  3. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bencede yazmak gerekir emine hanım :)
  4. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ellerinize sağlık bu arada çok güzel olmuş :)
  5. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş stresi, meslek hastalıkları , araç kullanma, trafik
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Dökümantasyonunu beğendim ama risk değerlendirmen yetersiz ve çok basit kalmış.çeklist ile 5x5 matrisi karma yapmışsın ama böyle bir yöntem yok..ya çek list yap yada 5x5 yap...dökümantasyonunda 5x5 e göre yaptığını anlatmışsın ama araya çek list sıkıştırmıssın..o ne özgüven o ne o..:)
  7. ghcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Doğru araç kullanımı ile ilgili riskleri eklemem gerekir.Teşekkür ederim.Bir de Erkan bey sizin gibi üstadlardan öğreneceğiz uzmanlığımızı.Risk analizini yaparken check list araya sıkıştırdığımın farkında değildim teşekkürler ama sizden ricam dökümantasyonu beğenmişsiniz eyvallah da bu basitliği nasıl giderebilirim bu konuda da bir yol gösterseniz sevinirim.Değerli yorumlarınız ve fikir paylaşımınız için teşekkür ediyorum...
  8. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Benim yaptığımda 200 tane risk vardı emlak ofisinde 60 metre kare.detaylara iyi bakmalısın
  9. ghcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    200 tane olabilir mesela benim de ayrı ayrı ele alıp yazacağım birçok riki örneğin 10 tanesini kapsayacak açılımla yazarak hani nasıl derler amaç sayfa doldurmaksa yaparım ama bir toplu iğneye de ayrı risk yazmak istemedim.Trafik eksiğimdi söyleyen arkadaşlara teşekkür ediyorum.Ama Serkan dediğim gibi yeniyim zamanla senin gibi 200 tane çıkarabilirim belki.Yorumun içinde teşekkür ederim...
    Birde değinmek istediğim bir nokta var.Bu siteyi ilgiyle ve güvenle takip ediyorum.Burada birkaç yerde okuduğum için dile getiriyorum biz yeni başlayanlar kes kopyala yapıştır mantığına en azından kendi adıma yapan biri değilim yapıma ters.Burada paylaşılanlardan birşeyler öğrenip temeli oluşturup üstünü kendi yolumuzdan yapmaya çalışıyoruz.Burada paylaşmakdan veya hazıra konmayın diyenlere lafım.Hepimiz paylaşım için en önemlisi benim gibiler ise birşeyleri öğrenip pekiştirmek için burada.Okuduğunuz için teşekkür ederim.
    Amacım tartışma başlatmak değil nacizane düşüncelerimi dile getirmek istedim.Eksiklerim varsa dediğim gibi lütfen eksiğin var yerine şu eksiğin var deyin.Trafik gibi...
  10. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Mesele her riski toplu halde yazmak değildir.Ayrıntılı olarak yazıcaksın elektrikden bahsederken tesisatin düzgün bakımlı olması deyip tüm sistemi dahil edemezsin.Tesisattan kastın önemlidir ve bunu açıkça belirtirsen çok iyi riskler tespit edebilirsin amaç sayfa doldurmak değil sadece biraz detaycı olmaktadır.Ben hiç bir zamanda sayfa dolsun çok olsun diye yapmıyorum!öle yapsam tek sayfa tek risk yazardım resımli
  11. ghcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşte bunu istiyorum bana eksiğin şu deyip yolu gösterin eyvallah Serkan.Ayrıca yanlış anlamanı istemem yukarıda değinmek istediğim hani senin şu söylediğin şeyi yapmam gereklimi değilmi diye kendime sorduğum soruydu yapmam gerektiğini öğrendim.Tekrar teşekkürler bu ışıkta revize edince senden tekrar bir bakıp yorumunu isteyeceğim.
  12. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    o zaman şöyle yap her bir işi tek tek incele.
    Prizler
    Panolar,
    Fişler,
    Elektrik kabloları,
    Elektrik tesisatı,
    Elektrikli aletler

gibi...
  13. ghcan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Tamamdır teşekkür ederim aynen dediğin gibi yapmaya çalışacağım...
  14. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Kolay gelsin
  15. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ekranlı araçlarıda unutma :D