1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Emniyet ağları

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 21 Aralık 2012 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  emniyet ağları (toplu koruma ) ile ilgili bilgilerimizi paylaşalım ;
  ]
  1)Emniyet ağlarının kurulması tam anlamıyla işinin ehli ve eğitimli kişilerin sorumluluğunda olup dikkatlice planlanmalı,
  ]
  ]
  2)ağlar; mümkün olduğunca çalışma yüzeyine yakın ayarlanmalı fakat herhangi bir şekilde de çalışmadan 6m aşağıda olmamalı.
  ]
  ]3)Başlangıçtaki esnemesi ağın toplam uzamasının yaklaşık 1/4-1/5’i kadar olmalı ve düşme olaylarında dikine yer değiştirerek kullanılacaksa da ağın en düşük noktasından itibaren 2m’lik daha bir açıklık olması gerekir.
  İlgili standarda uygun olmalı test ve deney raporları da istenmelidir