1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Emniyet kemeri takan 101 kglık çalışan personel düşer de emniyet kemeri koparsa sorumlu olacaksınız

Konusu 'Kişisel Koruyucular ve Ekipman Seçimi' forumundadır ve Serkan Sü tarafından 19 Şubat 2014 başlatılmıştır.

 1. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  136662
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ismi lazım değil akademi

  Aslında neyin ne olduğunu herkes biliyor da neyse. mevzu iş güvenliği uzmanı ile işyeri hekimi çatışmasına dönmesin diye yazmıyorum bazı şeyleri. revir doktoruydu işyeri hekimiydi diye sorgulamak benim haddim değil. osgb denilen yerlerde neler neler dönüyor. bütün osgblerde aynı durumda demiyorum kimse yanlış da anlamasın. anlaştığı firmalara sadece görünmek zorunda kalan -zaman olayından dolayı- doktorlar var.
  ayrıca işyeri hekiminin de 4 saat eğitim vermesi gerekiyor - ki ben hiç eğitim verenini görmedim- ayda 2 saat üzerinden anlaştığı iş yerinde eğitimimi verecek muayene mi edecek?!?
  biz de burda 100 kilo üzeri adamın yüksekte çalışmasından bahsediyoruz. olay temelinden yanlış gidiyor. çalışma süreleri, osgblerin müşteri kaybetmeyelim diye isg uzmanını, işyeri hekimini ezmeleri, halen tam olarak yerleşmeyen iş güvenliği kapsamı, işveren-işçi vs zihniyetin değişmemesi, bilincin artmaması, işsizlik korkusu...

  temelinden çözülmedikçe daha çok tartışılır...