1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Emniyet kemerini bu işlemde nasıl uygulatabilirim ?

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Mesut Karakuş tarafından 26 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
  Kursta psiko sosyal risk etmenleri dersi almistik hocam hatirlarsiniz...
 2. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Hatırlıyorum da şimdi o psiko sosyal risk etmenleri konusunu değil ben değil sen iş baş müffettişi gelsin o işçiye anlatamaz.

  Adamın evine haciz gelmiş, telefonu borçtan dolayı kapanmış, aç perişan!!!
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Kasım 2013 ---
  O değil de bizim şantiyede internet henüz yok, bağlanması da 3-4 ayı bulur.


  Şimdi bu işçilerin sigortalarını nasıl sorgulatabilirim.
  SGK işe giriş bildirgesi kolay alınabilir bir belge mi?
 3. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
  Tamam işte işçinin binbir derdi varken cok dikkat gereken tehlikeli bir iste calismasina musede etmemelisin Uygun işe uygun eleman ... santiye ortamini iyi bilirim ve tabi piyasayida heleki kis mevsimi zaten kar düşün cede yat başlar bahara kadar taseron da iyice sallamaz artik nasilsa yetismesi gereken bi is yok isciye gebeligide kalmiyo garibim artik yatar durur taseronun buosunun dukkaninin kapisinda tabi bi adresi varsa alacagimi alabilirmiyim diye
 4. Mesut Karakuş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İnşaat ve şantiye ortamında ilk kez çalışıyorum. İş güvenliği uzmanı olarak ilk görev yerim ve 1,5 ay oldu göreve başlayalı. İşin açığı rehberlik görevimiz varken, bizim de rehberlik desteği almamız gerektiğini düşünüyorum.

  O zaman bu gibi durumlarda deftere " ... firmasında maaşını alamayan ... adlı kişi psikolojik olarak yaşadığı sorundan dolayı çalışmaya elverişli değildir. Bu çalışanın işyeri hekimi kontrolünden geçmesi ve işyeri hekiminin vereceği onaydan sonra işe başlatılması gerekmektedir. "
 5. Alper Güler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  42722
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Akyurt Belediyesi
 6. Ali ERDOĞAN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  15303
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  yaşam halatını filizlere bağlama şansım yok ancak betona düpel atıp demire bağlayabilirim.. o yüzden kalasa bağlayabilirmiyim yaşam halatını