1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

En çok iş kazası maden ve taş ocaklarında yaşanıyor

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 27 Mart 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  En çok iş kazası maden ve taş ocaklarında yaşanıyor
  Türkiye'de en çok iş kazası maden ve taş ocaklarında yaşanıyor.

  Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, son 12 ay içinde çeşitli sektörlerde çalışan insanların yüzde 2,3'ü iş kazası geçirdi. Madencilik ve taş ocakçılığı sektöründe iş kazası geçirenlerin oranı yüzde 10,4 olarak gerçekleşirken, elektrik, gaz, buhar, su ve kanalizasyon sektöründe iş kazası geçirenlerin oranı yüzde 5,2, inşaat sektöründe iş kazası geçirenlerin oranı ise yüzde 4,3 oldu.

  TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre, istihdam edilenler ya da geçmişte çalışmış olanlardan yüzde 2,1'i, son 12 ay içinde çalıştığı/geçmişte çalıştığı işe bağlı bir rahatsızlık geçirdi.

  EN ÇOK SIRT VE BEL AĞRISI ŞİKAYETİ YAPILDI

  İşe bağlı sağlık sorununa maruz kalanların yüzde 24,9'unun 'sırtı veya beli etkileyen kemik, eklem ve kas sorunları'na, yüzde 20'sinin ise 'stres, depresyon veya anksiyete sorunları'na maruz kaldığı bildirildi. İşe bağlı sağlık sorununun en yüksek olduğu meslek grubu yüzde 3.2 ile 'sanatkarlar ve ilgili işlerde çalışanlar'. Bunu yüzde 2,8 ile 'tesis ve makine operatörleri ve montajcılar' grubu izliyor.

  İstihdam edilenlerden yüzde 7,1'i çalıştığı işle ilgili olarak 'zaman baskısı ve aşırı iş yükü' şeklinde ruhsal sağlığını etkileyen elverişsiz faktöre maruz kaldığını belirtirken, bu oran erkeklerde yüzde 7,9, kadınlarda ise yüzde 5,2 oldu. Fiziksel sağlığını etkileyen faktörlerden 'kaza riski'ne maruz kalanların oranı ise yüzde 17,1 olurken, bu oran erkeklerde yüzde 21,4, kadınlarda ise yüzde 7,3 olarak gerçekleşti.

  (CİHAN)

  KAYNAK

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   47,7 KB
   Görüntüleme:
   9.017