1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

En az 1500 prim günü olan,c belgeli isg uzmanları hk.

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Hep birlikte aynı maaşı alırız artık.
  2. qwerty79 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Dünya Makina Mobilya Kesici Takım Sanayi ve İSG danışmanlık Hizmetleri
    Şimdi yokluktan o paraları alıyorlar ilerde işini iyi yapanlar o paraları alacak. İşte o zaman İSG kültürünü benimseyip işini yapanla yapmayan ayırt edilebilecek... Şimdi kumpasın ne olduğunu bilmeyen A sınıfları geziyor ortalıkta, Ama yokluktan prim yapıyorlar maalesef :D
  3. ibrahimg İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Keşke dediğin gibi olsa.
    Benim görüşüm şu,
    Şimdi herkesin önünü açacaklar, sonra bakacaklar ki işin suyu çıktı. Yeni düzenlemelere gidilecek. Dediğiniz husus çok kurumsal inşaat şirketleri için geçerli. O da çok küçük bir dilim..
  4. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2500 gün sayısıyla A ya girilebilseydi iyi olurdu anca B ye girerim artık.
  5. Hatice Oncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Kendi uzmanlık alanında mı bu primi doldurmuş olmalı. Mesela ben öğretmenlik yaptım yurt dışı borclanması vs.. Kimya müh. yım ama bu şekilde çalışmadım. toplam primim de yüksek . o halde girebiliyormuyum bu sınava.
  6. müslüm akıncı İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    75619
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    SAĞLIK BAKANLIĞI
    nasıl bir prim günü istiyorlar bilen varmı birçok arkadaş işveren tarafından büro çalışanı olarak gösteriliyor bu durumdaki kişiler ne olacak 10000 günü olsa bile mühendis değil büro çalışanı hadi bakalım cevap?
  7. Hatice Oncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bende bunu üğrenmek istiyorum Müslüm bey
  8. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Şu anlık resmiyet kazanmasa da alınan bilgiler,duyumlar,v.s neticesinde prim günü olması yeterli deniliyor,çalışılan iş v.s önemi yok.
  9. Hatice Oncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    o halde ben A sınavına girebiliyor muyum? 3500 günüm var. :))
  10. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    C'den A yageçiş için en az 3000 prim günü evet .
  11. Hatice Oncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    C yi yeni aldım ama daha hiç çalışmadım C olarak ? yinede A sınavına girilebiliyor mu ?
  12. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Şu anki bilgiler o yönde evet. C olarak alanda hiç çalışılmasa da A için prim günü şartı var o da en az 3000 gün.
  13. Hatice Oncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bilgiler nerde link paylaşabilir misiniz
  14. Melih Şendoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    31757
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Yukarda da yazdım , yönetmelik henüz çıkmadı fakat isggm müdürü Kasım Özer 'in açıklaması var,artık prim gün sayıları kesin gibi ,çıkacak yönetmelikle resmiyet kazanacak.
  15. Hatice Oncel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    pekı A sınavına girmek ıcın kurs vs bitircekmiyiz . Şartlar ne ?sadece sınava mı başvuracagız
  16. Erhan ŞENTÜRK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    2500 gün ve hala çok tehlikeli iş yerinde çalışıyorum ben A sınavına giremicem ama büro çalışanı girecek ne güzel dünya :D
  17. Ayhan71 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    NEKA İNŞAAT
    11.10.2013 RESMİ GAZETE
    GEÇİCİ MADDE 2 (1) (C) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;
    a) Başvurdukları tarihte adlarına 1500 gün prim ödenenler, (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    b) Başvurdukları tarihte adlarına 3000 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    girmeye hak kazanırlar.
    (2) (B) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belgesine sahip olanlardan;
    a) Başvurdukları tarihte adlarına 1800 gün prim ödenenler, (A) sınıfı iş güvenliği uzmanlığı belge sınavına,
    girmeye hak kazanırlar.
    (3) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar Kanunun Geçici 4 üncü maddesinin ikinci fıkrasının yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir yıl içinde düzenlenecek sınavlara iki defaya mahsus girme hakkı kazanırlar. Başvuruda istenecek belgeler Bakanlıkça ilan edilir.
    (4) Birinci ve ikinci fıkrada sayılanlar, yapılacak sınavda başarılı olamadıkları takdirde sahip oldukları belge ile çalışmaya devam ederler.
  18. es55061 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar hayırlı olsun yönetmelik
  19. sonundaaa :))))
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2013 ---
    18 ağustos ta kapsamda :))