1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

En az 1500 prim günü olan,c belgeli isg uzmanları hk.

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve Melih Şendoğan tarafından 10 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İşte o nokta belirsiz başvuruda istenecek belgeler Bakanlıkça ilan edilir diyor Kasım ayının ilk haftasını bekleyeceğiz.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 11 Ekim 2013 ---
    Aynen benim durum, Aralık ayında prim günü B ye yetiyor 2014 yılında ilk sınavda prim günü A ya yetiyor. Aralık ayında girmeyip beklemek mantıklı geliyor
  2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    3000 doldurduktan sonra girersiniz.
    girersiniz, prim günlerini ayırmamış.
  3. bari c sınıfı belge ile isg uzmanı olarak 2 yıl çalışanlara da b sınıfı sınav hakkı verilseydi ya.
    2011 de belge aldık çalışıoruz seneye b olacaz derken. Aaaa bide baktık bizden sonra belge alıp sınav hakkı alanlar çıktı. Adeletini seveyim dünya.
    Herkes düşünülmüşte daha önce belge alanlar neden düşünülmedi acaba?
    Pirim günü tutanlara hayırlı olsun fakat pirim günü tutmayıpta 2 yıl önce belge alanlara yazık olduğunu düşünüyorum. Bakanlığın bir ayıbı bu.
  4. 750 işçi ve fazlasını çalıştıran tehlikeli ve 500 işçi ve fazlasını çalıştıran çok tehlikeli işyerlerinde çalışan bir çok tam zamanlı uzmanada yazık olacak. Bu yönetmelikle OSGBlerin önü iyice açılmıştır. Tam zamanlı uzman konusunda İşverene OSGB ile anlaşma pahalıya geliyor diye uzman istihdam ediliyordu. OSGB de uzmanını bir yere bağlamak istemiyordu. YA ŞİMDİ NE OLACAK?
  5. Arcem İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar aralıkta yapılan c sınavında belgeyi alıp prim gün sayısına göre 2014 sınavlarında b veya a ya giriş yapılabilirmi?
  6. Şimdi birşey sormak istiyorum bu alınanan kararla benim toplam 2 hakkımmı var. Yani 2 kere girip başarılı olamassam hakkımı tamamiyle kaybetmişmi oluyorum. Yoksa bu mevzu her yıl en fazla 2 kere girebileceğim anlamınamı geliyor ?
  7. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    sadece 2 sınav hakkı var, 2 ağustos 2014'e kadar, sonra kanunen geçerliliği sona eriyor.
  8. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    prim sayısı mezuniyet sonrası olarak mı hesaplanıyor?
  9. Bu durumda günüm yetmediği için Aralıkta B ye girecem, Ağustos ayındada A ya girecem. Artık nasip...
  10. Asena Tuztaş Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu prim gün sayısı bildiğimiz 4A dökümümüzü isteyince karşımıza çıkan sayı mıdır sadece?
  11. umutözcan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    68076
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Naz hanım prim gün sayısı ne demek. Siz e devlete girince 4A hizmet dökümü alınca orada sizinkinde ayrım mı yapılıyor mezundan önce mezundan sonra diye. Yani böyle sorular sormayın. Bildiğiniz prim gün sayısı.
  12. başvuru tarihi itibari ile uzman olanları kapsıyor yani aralıkta c olursanız 2014 yılında prim gün sayınız tutuyorsa sınava girebilirsiniz.benim anladığım bu ama başka bir açıklama gelir mi bakanlıktan o da muamma :)
  13. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

askerliği borçlanın... ;)
  14. Askerlikmi kaldı :)
  15. a.kayar İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    evet aynen öyle
  16. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

alatamadım, askerlik yaptığınız süreyi SGk ya gidip broçlanarak prim günlerinize ekletirsiniz daha önce yapmadıysanız tabi. En kötü ihtimalle de 180 gün yapar... ;)
  17. Hım anladım kardeş. Ama gerek varmıki şurda kalmış 150 gün.En iyisi aralıkta B ye girim. Ağustosa zaten 3000 doluyor artık ozaman da ya nasip deyip A girerim.
  18. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yeni gördüm ve açıkcası pek0 inceleyemedim işler yüzünden ..cevap alabilrsem eger sevinirim :) b sertifikası için prim günüm yeter li sınava 14 aralıkta girebiliyorum öyle mi ? peki yine iki sınav hakkım mı var b sertifikası ?
  19. Sinem Karahan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bende B sınavına gireceğim ama bu iş kesinlikle tam bir saçmalık. Haksızlık diz boyu, ücretler yine yerlerde olacak. Sıfıra sıfır elde var sıfır.
  20. Sinem Karahan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çalışma süreleri yarı yarıya düşmüş ama sorumluluk aynı , güzel ülkemin isg anlayışı :(