1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

En güncel gerçek iş güvenliği uzman maaşları_kasım_2013

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve m_gezer21 tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. m_gezer21 İSGforum Üyesi

c sınıfı uzman eğer osgb de çalışıyor ise ağırlıklı ctesi yarım günle birlikte egede 1600-2250 arası % 90 1750 - 2000 arasıdır
    c sınıfı uzman eğer tam zamanlı bir firmada çalışıyor ise haftada 6 gündür şantiye ise 15 günde 1 izindir 12 saattir 2000-3000 arası ağırlıklı 2250 -2500 tur ( o da çok zaman çalışmadan kaynaklanıyor )
    b sınıfı uzman eğer osgb de çalışıyor ise egede 6000 - 9000 arası ağırlıklı 7000-8000 dir
    b tam zamanlı o parayı bireysel dışarda kazanamaz çünkü fatura istiyorlar işverenler
    bu arada izmirin en popiler osgb si eğer 1500 günle b ye geçenlere 4500 dedi ama ilk etapta 3000- 3500 dedi
    a sınıfı izmirde 10000-12000 Kocaeli istanbulda arkadaşlardan öğrendiğim 20000 - ve ALLAH ne verdiyse .....
  2. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tadını çıkartın
  3. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    yıl başından sonra A sınıfları mumla arayacak o parayı
  4. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu arada toplam uzman sayımız kaç ?
    bilen var mı ?
  5. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    O zaman biran önce b olmak lazım. iyimiş fiyatı bence. Yıllarca ucuza çalışmıştım.:rolleyes:
  6. m_gezer21 İSGforum Üyesi

şimdi c sınıfı uzman nasıl 10 ooo kazanır ben 15 bin dahi kazanan biliyorum nasıl mı anlatayım ( evvela olaylar şubat 2013 haziran 2013 popilerdi bunlar )
    önce 3-4 tane muhasebeciyle komisyon üzeri anlaşıyorsunuz yüzde 20 isterler genelde
    size mükelleflerini yönlendirirler
    sizde o işverenlere 1 risk analizi 2 acil eylem planı hizmeti veriryorsunuz faturayıda bireysel danışmanlık işyeri açıyorsunuz masa pc ve 650 tl evrak açılış masrafı faturada noter onaylı serbest meslek makbuzudur
    ve işyerinden 300-1500 arası işte tehlike sınıfı personel sayısı iş potansiyeli ölçülerine göre para alıyorsunuz hepsi bu
  7. m_gezer21 İSGforum Üyesi

8. Alper Güler İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    42722
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akyurt Belediyesi
    eğitim aldığım kurumdaki hoca bir ucak fabrikasının A-sınıfı uzmanı 40000$
    ve kursiyer arkadaşlardan bir tanesi karadenizli kendisi fındık toplama işi teklif etti kendine yevmiye ile çalışırmısınız dedi adam gülerek " siz benim yevmiyemi ödeyebilir misiniz? ders saat ücretim 500 TL burda yevmiyeyem ne kadardır hesaplarsın uyarsa geleyim" dedi
  9. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    A uzman sayısı ülke genelinde 359 tane var
    Fiyatların neden böyle olduğu anlaşıldı mı?
    Benim tanıdığım bir A uzman İstanbul'da 60.000 TL alıyor, kendisi söyledi :)
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu

500 tl'yi bu ülkenin en iyi hocaları, akademisyenleri almıyor, 500 tl'ye uçmayı mı öğretiyormuş acaba, bu kadar fırsatçılık olmaz arkadaş.
  11. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    arkadaşlar maaş tartışmıyorum bugün 8 şantiyeye 1250 tl bakan birini duydum ..
    sonra bir tane iş kazası sonucunda isg uzmanına uyarı levhası asmadığı için 2 yıl hapis ve para cezası verildi artık 1250 tl ile öder para cezasını öder
  12. cemresu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Uzmanların çalışma hayatı ve aldığı sorumluluklar sanırım sınava hazırlanmadan daha zor gibi..
  13. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    doğrudur
  14. bu seferde b ve a sınıf piyasası düşerse ben bırakırım bu işi...
  15. Enver Çığşar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5343
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TOROS OSGB
    bir zaman sonra sadece bilenler kalacak bence
  16. Gizem Korkmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UMUT OSGB
    bende sizin gibi düşünüyorum şimdi çok cazip geliyor insanlara, farklı bir sektör, iş bulmayana umut gibi duruyor sınava karar aşamasında kulaktan dolma bilgilerle maaşlar yüksek olarak biliniyor işin içine girince öyle olmadığı anlasılıp hayal kırıklıkları oluyor ve en sonunda sadece bu meslekte ilerlemek isteyen ve işi bilenler kaıcaga benziyor hadi hayrlısı bakalım..
  17. Erdoğan Önkoyun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    24665
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

1250 TL'ye 8 şantiyeye bakan arkadaş hiç mi başka iş bilmiyor? İnşaatta amele olarak çalışsa zaten en az 40-50 TL günlük alır. Hesaplasak daha fazla para almış olur. Lütfen yaptığımız işin ciddiyetinin farkına varalım. Bizler yüzünden kimse uzuvlarını kaybetmesin, kimsehayatından olmasın.
  18. m_gezer21 İSGforum Üyesi

masaallah
  19. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yaptığı işler geçici sonuçta. Yani devamlı işler değil. Mükellefler bittiğinde iş de kalmayacak? Ayrıca eğitim işini nasıl hallediyor?
  20. Can Koral İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50445
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bu işin seneye tamamen bişeyi çıkıcak pardon ama.bence çok heveslenmeyin maaşlar da aynı şekilde düşüyo ben bugun buyuk ıhtımalle belgeyı aldım ama bu ısı yapmayacagım cunku ısg uzmanlıgı da yakında dıbe vuracak her yonden...