1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

'En Gürültücü İller' belirlendi

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve bayramali tarafından 27 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. bayramali İSGforum Üyesi

  [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  [​IMG]
  'En Gürültücü İller' belirlendi

  27 Ağustos 2012 Pazartesi 12:07

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 81 ilde yaptığı denetim sonuçlarını açıkladı
  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 81 ilde bin 409 gürültü denetimi yaptı.
  Denetimler sonucunda, en gürültücü il İstanbul oldu. İstanbul'u sırasıyla İzmir, Muğla, Antalya, Konya ve Çanakkale takip etti.
  İstanbul'da yapılan 191 denetim sonucunda 180 bin 921 lira para cezası uygulanırken, Türkiye genelindeki denetimlerde ise toplam 863 bin 613 TL para cezası kesildi.
  Bu illerden ''çıt'' çıkmıyor
  Denetimlerde, Bursa, Aydın, Balıkesir, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Mersin, Osmaniye, Şanlıurfa, Trabzon ve Yalova ise ''en sessiz iller'' olarak dikkati çekti.
  Bu illerdeki denetimlerde, herhangi cezai işlem uygulanmadı.
  'Gürültü haritası' çıkarılacak
  Öte yandan, Türkiye genelinde gürültü sorununun belirlenmesi ve gerekli önlemlerin alınması için ''gürültü haritası'' çıkaracak olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, haritalarla, Türkiye'deki nüfusun gürültüden ne kadar rahatsız olduğunu belirleyecek.
  AB onaylı projeye, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile belediyeler de destek verecek. Maliyetinin 6 milyon 180 bin avro olması beklenen projeye, bu yılın sonu ya da 2013'ten itibaren başlanması planlanıyor.
  Bayraktar: ''Sıcak noktalar için eylem planları hazırlanacak''
  Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, konuyla ilgili, gürültü haritalarıyla şehrin hangi noktalarında çok gürültü olduğunun, hangi noktalarında vatandaşın kabul edilmeyecek kadar rahatsız edildiğinin ve gürültü azaltma tedbirlerine nereden başlanacağının belirleneceğini ifade etti.
  Haritalarla tespit edilen 'sıcak noktalar' için eylem planları hazırlanarak, gürültüyü azaltma çalışmaları yapılacağını bildiren Bayraktar, şunları kaydetti:
  ''Eylem planlarıyla, gürültüsü daha az makine, ekipman, cihaz ve araçların kullanımı özendirilecek. Trafiğin yönlendirilmesi, toplu taşımanın yaygınlaştırılması, hız kısıtlaması, zamana ve yere bağlı kısıtlamalar, az ses çıkaran yol kaplamaları, binalarda ses yalıtımlı pencereler ve duvarlar gibi önlemler alınacak.

  kaynak:http://www.merhabahaber.com/haber/75340/En_Gurultucu_Iller_belirlendi.html
  kaynak2:http://www.samanyoluhaber.com/video/Iste-en-gurultulu-il/825805/
 2. ali haydar İSGforum Üyesi

  çok iyiii paylaşımlar
 3. Murat ERDEM Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Eskişehir
  Sertifika Numarası:
  45030
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Forum Madencilik Müşavirlik Mühendislik san. ve tic. ltd.şti.
  Eskişehir den "çıt" çıkmamış... inşallah öyledir... :)