1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Endüstriyel fırın üreten ısıl işlem atölyesi tehlikeleri nelerdir?

Konusu 'Tehlike ve Riskleri Belirle' forumundadır ve krmlseker tarafından 18 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Burası endüstriyel fırın üreten ısıl işlem atölyesi...

  Ekli Dosyalar:

 2. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  İşe 5S eğitiminin ilk adımı ile başlayın. Lüzumsuz neler varsa attırtın.
 3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  risk değerlendirme örnekleri var mı diye soranlara kızıyoruz ama denetim fotoğraflarında ki tehlike avcılığı hususuna gelince neden yorum yapılmıyor inanın üzülüyorum..bu tip fotoğraf ve denetim sonuçlarına göre kriterlerin,standartların,uygunsuzlukların,tehlikelerin neler olduğu hakkında kimse beyandayada yorumda bulunmuyor..iş falan risk değerlendirme örneği var mı diyen uzmanlardanmısınız onlarki bana sorarsanız osgblerin çarkında ezilen gariplerdir..
 4. krmlseker İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ilk önce hurda ve işe yaramaz tüm malzemenin bir yere toplanması ve buradan tahliye edilmesini istedim.forklifti kullanan kişilerin belgeleri yok,kaynak işi yapanların eğitim belgeleri olmadığı gibi hiçbir kkd kullanılmıyor tüpler güneşin alnında bir yere bağlanmadan orada burada duruyor,yerler kablo yığınları ile dolu,yangın tüpü sağda solda malzemelerin arkasında altında,forkliftin sesli ve ışıklı uyarı sistemi olmadığı gibi geçiş yolları (zaten) yok..Makine koruyucuları yok,elektrik panoların kapaklarının hepsi açık,tiner,boya ve benzeri malzemeler dağınık kapağı açık işletme içinde sigara içiliyor hatta kaynak yapılırken bile içeni gördüm...................bu böyle uzar gideer...