1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Engeliler gece vardiyasinda çalişabilir mi?

Konusu 'İşaret ve Etiketler' forumundadır ve UFUKgokce tarafından 10 Eylül 2016 başlatılmıştır.

?

1 GÖZÜ ENGELLİ PERSONEL GECE POSTASINDA ÇALIŞTIRILABİLİR Mİ ?

 1. EVET

  20,0%
 2. HAYIR

  80,0%
 1. UFUKgokce İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  279824
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhabalar;
  Postalar halinde çalışma yaoılmasına dair yönetmelikte engellilerin çalışıp çalışamayacağı konusunda bir yönledirme ve bilgilendirme yok.Kadınların 7.5 saatten fazla ve çocuk işçi çalıştıramıyoruz o ayrı bir konu.
  6331 ve 4857 nolu kanunlara bakıldığında kişinin sağlık durumuna uygun iş verilmesi ve bu konuda pozitif ayrımcılık yapılması konusunda bir kanı oluştu bende.
  Otomotiv sektöründe çalışan engelli bir çalışanın (örn:1 gözü görmüyor) gece vardiyasında çalıştıralabilir mi ?
  Çalıştırılmaz diyorsak eğer bunun kanuni alt yapısını bilen arkadaş varsa yardımcı olmasını rica edeceğim.  Herkese iyi çalışmalar.
 2. Orhan Yılmaz(2) İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba Ufuk bey, aşağıdaki yönetmeliği incelemenizi tavsiye ederim.
  Özürlü, Eski Hükümlü ve Terör Mağduru İstihdamı Hakkında Yönetmelik R.G. no: 25412 R.G. Tarih: 24/03/2004
  İyi bayramlar