1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Esenyurt marmara avm’deki yangında yaşamını yitiren ahmet yağal’ın eşine açtığı davadan vazgeçmesi i

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve captainstrange tarafından 11 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. captainstrange İSGforum Üyesi

  AVM'de ölen işçinin eşine şok teklif!

  Esenyurt Marmara AVM’deki yangında yaşamını yitiren Ahmet Yağal’ın eşine açtığı davadan vazgeçmesi için şok bir teklif yapıldı

  [​IMG]

  Esenyurt’taki Marmara Park Alışveriş Merkezi’nin şantiyesi geçtiğimiz yıl bugün 11 işçiye mezar olmuş ve şantiyedeki çadırlarda kalan işçiler çıkan yangınla hayatlarını kaybetmişti.

  İŞTE 11 İŞÇİYE MEZAR OLAN YANGININ GÖRÜNTÜLERİ

  Oynat

  Yaşamını yitiren işçilerden Ahmet Yağal’ın eşi Selma Yağal, eşini kaybettiğinde hamileydi. Yangından 7 ay sonra dünyaya gelen oğluna eşinin adını veren Selma Yağal, aradan geçen 1 yılda yargı sürecinin ne kendisini ne de diğer işçilerin yakınlarını memnun etmediğini söyledi. Hakim karşısına çıkanların firma yöneticilerinden çok alt kademe çalışanlar olduğunu savunan Yağal, davalı tarafın avukatlarından gelen bir telefonla acısının katlandığını belirtti.

  ‘İşe korkuyla gidiyordu’
  Telefonda kendisine ‘40 bin lira verelim, şikâyetinizden vazgeçin’ denildiğini iddia eden Yağal, gözyaşları içinde şunları söyledi: “Bana tazminat parası vereceklerini hatırlatıp duruyorlar. Teklif ettikleri 40 bin lira bana eşimin getirdiği kuru ekmeğin yerine geçebilir mi? O para çocuğumun yarım kalan baba deyişini tamamlayabilir mi? Bu acı parayla ölçülmez. Acıma acı katıyorlar.” Eşinin yaklaşık bir yıldır çalıştığı inşaata korkuyla gittiğini anlatan Yağal, “Eve hep morali bozuk geliyordu. 13’üncü katta kaplama yaparken onu koruyan bir sistem olmadığını söyleyerek bana hep veda cümleleri kuruyordu. Çalışmak istemiyordu ama işsiz kalma korkusuyla bırakamadı. İnşaat sırasında 1 arkadaşını da düşme sonucu kaybetmiş, çok sayıda arkadaşının da yaralandığına şahit olmuştu ” diye konuştu.

  ‘Suçlular yargılansın’
  Davada patron ve genel müdürün sorgulanmadığını belirten Selma Yağal, ‘Hiçbir sonuç bana eşimi geri getiremez ama asıl suçluların sokakta gezmesini kaldıramıyorum’ dedi. Yağal sözlerine şöyle devam etti, ‘Mahkeme çıkışı bir çocuğun ağladığını gördüm. 11 işçiden birinin çocuğu sandım meğer tutuklu yargılananlardan birisinin kızıymış. Suçsuz insanlar yargılanıyor, asıl suçlular ortalıkta geziniyor’ diye konuştu.

  ‘Ölürken bile suçlanıyor’
  Davayı takip eden İşçi Ölümlerine Son Platformu üyesi avukat Gökçesu Özgül de, ceza davalarında şikâyetten vazgeçilmesi halinde cezaların indirime uğraması nedeniyle yakınını kaybeden ailelere para teklifi yapıldığını söyledi. Özgül, “Sanık avukatları işçilerin elektrikli eşya çalıştırmak suretiyle yangına sebep olduklarını iddia ediyor. Ölürken bile suçlanıyorlar” dedi.

  Milliyet