1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Eskişehir toki inşaatında 1 işçi taşeron şirket patronu tarafından öldürüldü!!

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Ayça Bulut tarafından 15 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Taşeron şirket yetkilileri bu kez doğrudan cinayet işledi. Eskişehir'de alacaklarının ödenmesini taşeron işçi patronlar tarafından öldürüldü.
  Olay saat 12.00 sıralarında Huzur Mahallesi Uçaklar Sokak'ta yaşandı.
  TOKİ inşaatında çalışan işçi Mehmet Türkoğlu alacaklarının ödenmesini talep etmek için taşeron şirket yetkililerinin evine gitti. İşçilerle şirket ortakları arasında para anlaşmazlığı nedeniyle tartışma çıktı. Tartışma kanlı bitti.
  Şirket ortaklarından Osman adlı kişi, tabancayla ateş açarak 22 yaşındaki Mehmet Türkoğlu'nu vurdu. Eli silahlı kişi yanında bulunan 3 ortağı ile araçlara binerek kaçtı.
  İşçi Mehmet Türkoğlu ise vücuduna isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralı işçi tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
  Mehmet Türkoğlu'nun cesedi otopsi için Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi morguna kaldırıldı.
  Emniyet yetkilileri ise taşeron şirket yetkilisi 4 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü bildirdi.
 2. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Allah'ım ya . Ölür müsün öldürür müsün.
  Al sana İSG.
  Peki İSG uzmanı bunun neresinde olacak?
  İşler iyice çığrından çıkmaya başladı.
 3. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  toki bir bataklığa dönüştü ve her geçen gün çürüdükçe çürüyor.. bir arkadaşım istanbulda bir toki şantiyesine gitmiş iş teklifi almış bir gün çalışmış ve dayanamamış bırakmış...çocuk işçi çalıştıran mı dersin, çalışma izni olmayan yabancı işçi mi dersin ne ararsan var diyordu. Devlet kendi kapısının önünü bile düzeltemiyorken piyasayı nasıl düzeltsin !!
 4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Alt işveren yönetmeliği si lbaştan revize edilmelidir.Şimdilerde ana firmalar anahtar teslim sözleşmeler yaparak sorumluluktan kaçmaya çalışıyor.

 5. Şimdi bu arkadaş gelecek iş başvurularında anlatsa bu durumu İK Müdürlerine göre sabırsız, savaşmayan,işine sahip çıkamayan bir kişi olarak görülür. Devlete göre de çalıştığı yerdeki bu durumları bildirmeliydi. Bildirse belkide hayatı tehlikeye girecekti. Nerede İş Güvenliği Uzmanlarının İş Güvenliği?
 6. Mehmet MAKAR Haber Grubu Lideri

  • Bölüm Yöneticisi
  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  120329
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman

  İş Güvenliği uzmanları şu an ortada kalıyor. örgütsüz ve arkasında kimse olmayınca hiçbirşey diyemiyor...kendi payıma benim arkamda herzaman güvenebileceğim, 24 saat arayabileceğim bir Odam var, sendikalı değiliz ve mühendisler özel sektörde sendikalı olmuyor, olamıyor tek güvencemiz odalarımız. Fizik, kimya ve biyoloji bölümleri açıkta kalıyor. TMMOB tüzüğünde isg için yeni bir madde eklenebilir mi bunları önümüzdeki Madenlerde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumunda bol bol tartışacağız gibi gözüküyor...

  dostlukla...