1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Eskişehir'de bir osgb'nin uzmana verdiği maaş!!! ayıp!

Konusu 'Mesleki Tecrübe ve Deneyimler' forumundadır ve Orçun Yıldırım tarafından 29 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Orçun Yıldırım İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    15293
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bugün iş görüşmesine gittim. Tecrübemi sordu, isg alanında yok sertifikamı yani aldım dedim. O zaman 1000tl veririm dedi. Adamı dövmemek için zor tuttum kendimi :S Ne aç gözlü insanlar var. Çıktım, kime öveceğimi bilemedim. Adamamı yoksa bir mühendisi bu hale getiren devletemi...
  2. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    adama söyleseydin ben sana 1,000 tl vereyim sen benim sadece çantamı taşı hem de riski yok demen lazım dı
  3. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

bu güzelmiş başıma gelirse direk bunu söylerim..
  4. Onur Kaysavuk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    insanlar acizmiş gibi davranıyorlar
  5. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Dediğinizin aynısını dedim.
    Farklı bir konu ama bir iş görüşmesinde işveren adına danışmanlık şirketi bana kriterleri söyledi.
    İTÜ veya ODTÜ mezunu, tüm kalibrasyon sertifikalarının sahibi ve bakım-onarım alanında da en az 2 yıllık tecrübe. Hepsi tamam dedim. Fiyat ne düşünüyorlar dediğimde ise verdiği rakam 800TL. Sene 2010, Konyada otomotiv yedek parçası üreten sözde kurumsal bir şirketin kalite kontrol sorumlu mühendisi pozisyonu.
    Dediğim cevap;
    Siz bana 1000TL'ye çalışacak ODTÜ mezunu birini yollayın, hergün arabamın kapısını açıp kapatsın. Sözümün işverene olmadığını da firmaya açıkça söyledim. Nede olsa patron para kısması gerektiğinde ilk önce maaşlardan kısar. Onun isteği normal ama bir danışmanlık firması olarak, konusunda eğitimler almış uzmanlar olarak ( ofisin her yeri yönetim sistemleri, özel kurumlardan alınmış cafcaflı sertifikalar vardı) bu ücrete bu kriterde bir mühendisin çalışmayacağını bildirmeleri gerektiğini ilettim. Hemen geri adım attı. Sizin için daha uygun işlerimiz var , hemen değerlendirmeye alıyoruz dediklerinde dosyamı verin telefonlarımı da silin. Bayram tebriği için dahi olsa beni aramayın tekrar dedim.
    Bu insanlara gerekli olan tepkileri vermeden bu piyasanın düzeleceğine de inanmıyorum.
  6. Recep Kaplan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iyi cevap.tebrik ederim.bu şekilde kararlı ve dik durmak gerekir.çalıştığım şirkette sertifasız, tekniker, iş güvenliği sorumlusu arkadaşlarımız 2200 tl maaş almaktadır.
  7. seren eryılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    esk de hangi osgb verdi bu maaşı adı öğrenebilirmiyim
  8. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bunlar artık Terbiyesizliğinde altında acizce bir davranış, bunlar nasıl işveren anlamadım. Demek ki artı haydarla iş görüşmelerine gitmek gerekecek , baktın işveren böyle bir tavır aldı hemen gösetereceksin haydarı abanın altından.
  9. Ozan Değirmenci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    min 2000 tl isteyin.vermezse keyfi bilir.
  10. Orçun Yıldırım İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    15293
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Etik olarak teşir etmek istemem. Ama size özelden msj attım. İsteyene de atabilirim.
  11. Oytun Pakyurek Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kendimi soylemeye hazirladigim cevap su sekilde; bana 1.000TLyi lutfettiginiz icin size minnettarim, padisahim cok yasa
  12. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    1231
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özel Şirket
    Çalışma ve sosyal güvenlik bakanımız dediği gibi 800 TL Yeter:)) 1000TL büyük para
  13. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Lütfen orçun bey onların yaptığı çok mu etik yayımlayalım burada ki aramızda dayanışma olsun yoksa bu tarz osgblerin önüne geçemeyceğiz

14. Bizler mühendisler olarak optimum maliyet deriz patronlar minimum maliyet der. Eski iş yerimde günde 200-300 lt mazot boşuna yakılırdı göze gelmezdi. Bir işçi 100 tl zam istemişti ve patronun akrabasından aldığı cevap "100 tl için patronun karşısına çıkma. ayıptır." Güler misin ağlar mısın ? 100 tl az bir miktar olsa dahi o işçinin bir aylık elektrik,su v.s. parası. Ülkemizde her patron kendi şirketini hemen hemen kurumsal görür. Fakat bu dev aynasına bakmaktan başka bir şey değildir. Ben yaşlarda bir mühendis en az 15 yıl okumuştur. Harcadığı emeğe yazık be. İnsan utanır 800-1000 tl maaş teklif ederken. İlahi adalet varsa böyle adamların yatacak yeri yok.
  15. Ömer Daşdan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16875
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İstanbul Destek OSGB
    Sevgili dostum o 1000 lira veren gerizekalıya deki: "Ben sana 1000 lira veriyim sen benim tuvaletimi temizle"
  16. dr dr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    DEĞERLİ İSG UZMANI ARKADAŞLARIM... SAYINIZIN ARTTIĞINI DUYAN İŞVEREN NASIL OLSA BULURUM MANTIĞINDALAR... ÖRGÜTLENMEDEN HEPİNİZİ İŞVEREN HARCAR. EŞŞEK OLAN'(UZMAN-DOKTOR)A SEMER VURACAK İŞVEREN DOLU HER YER... KOLAYLIKLAR....
  17. dr dr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    ÖFKE KONTROLÜ ŞART :)
  18. pharlapcik İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben de geçen hafta yeni kurulan bir OSGB ye iş görüşmesine gittim,işi öğrenene kadar asgari ücretten 2 aylık sözleşme teklif etti ,2. aydan sonra sonra performansına göre 1800-2000 veririz dedi. Kabul etmedim, fakat adamın da hiç umrunda olmadı,pazarlığa bile girmedi,ihtiyaç olursa sana döneriz dedi.Gerçekten de iş görüşmesine gelen başka uzmanlar da vardı, 1 hafta içinde, 4 genç acemi uzman almış. Bana geri dönen de olmadı... Hiç tecrübesi olmayan uzman için ilk 2 ay bu kadar düşük ücret normal mi?
  19. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Lütfen arkadaşlar bu osgblerin isimleri, bulundukları illeri, adresi, görüştüğünüz kişinin ismi vb. şeyleri burada paylaşın ki başka uzman arkadaşlarımız da durumdan haberdar olup temkinli olsunlar. Oralara görüşmeye bile gitmezlerse onlarda nasılsa buluruz psikolojisine giremezler.