1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ev elektriği ile ilgili,evdeki ampuller sürekli patlıyor, prizler bozuluyor..

Konusu 'Yaşam Güvenliği' forumundadır ve Anıl Keskin tarafından 4 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar merhaba bir tane sorum var elektrik işlerinden anlayan yardım edebilir mi
  Evdeki ampuller sürekli patlıyor, prizler bozuluyor, ampulü değiştiriyorum birkaç kere daha patlıyor sonra taktığım ampuller de çalışmıyor avizenin duy u bozuluyor. 3 ayda tam 10 - 12 adet ampul değiştirdim. Artık baş edemiyorum sorun nerde olabilir ? ;)
 2. M.Serkan Balkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  1231
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Özel Şirket
  Önce hattını kontrol ettir, kaç Volt geliyor bir bak,voltmetreyle. En garantisi kaçak akım rölleri tak test et, varsa kaçak tespit edersin. Daha kötü senaryo ise binada biri kaçak elektrikkullaniyordur,toprak hattina vermiş olabilir hattı, adamin her fazla yükü senin ampülünden çıkıyordur. Kabloda yırtılma vardır şase yapıyordur oda patlatır o yüzden kaçak akım rölesi kesin şart.
  Sen bir yap bunları daha sonra uygun ise gene bakarız
 3. bencaglayan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  HATTIN GERILIMINI OLCMEYI DENEYIN.EV DEDIGINIZE GORE 220 V KULLANILIYOR.MUHTEMELEN AKŞAMLARI PATLIYORDUR.BUDA GÜNDÜZE GÖRE GECE GERILIM IHTIYACI KONUTLARDAN DOLAYI DAHA AZ OLDUGUNDAN VOLTAJ FAZLALIĞI OLUŞMUŞ OLABILIR.GUNDUZ VE GECE VOLTAJ OLCUMLERI ARASINDA FARK VARSA GERILIM DUZENLEYICI KULLANMALISINIZ.
 4. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  sigortaların amper değerlerinin yüksek olmasından kaynaklanabilir.
 5. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Akım değerlerini ölçtürdüm problem çıkmadı sigortanın içinde bir iki parça bir şey vardı onlar gevşemiş dedi tornavidayla sıktı onları elektrikçi şimdilik sıkıntı yok gibi. Herhalde ondan patlıyormuş sürekli ampuller prizler. (yeni aldığım UPS cihazımı bile bozdu :( )
 6. bencaglayan İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Uzman-Bilirkişi-Eğitmen
  UPs cihazın online cihazsa etkilenmemesi lazım,onlar ani pik etkiye daha hassas ama,sorunun çözüldüyse mesele yok.Ama elektrikçiye ölçüm yaptırdığın saat herhalde gece değildir.Gündüz ile gece arasındada gerilim ve akım değerleri değişebilir..