1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Ev kazalarında her gün bir çocuk ölüyor

Konusu 'Güncel Haberler' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  Ev kazalarında her gün bir çocuk ölüyor
  04 Mart 2013 Pazartesi


  ÇOCUK kazalarının ilk sırasında yüksekten düşmeler yer alırken, ikinci sırada çarpma ve yabancı cisim yutma var


  Yusuf Serkan Yılmaz BURSA İHA

  Türkiye’de son 5 yılda 2 bine yakın çocuk ev kazalarında hayatını kaybetti. Çocuk kazalarının en başında düşmelerin geldiğini ifade eden uzmanlar, ikinci sırayı çarpmalar ve yabancı cisim yutulmasının aldığını söyledi. 1-4 yaş grubu çocuk ölüm sebepleri arasında kazaların 4. sırada yer aldığını anlatan uzmanlar, “Sağlık Bakanlığı’nca yapılan araştırmaya göre son 5 yılda 120 bin çocuk ev kazası sonucu hastaneye müracaat etti, 2 bin çocuk ise hayatını kaybetti" dedi.
  Uzmanlar, evde yaşanan kazalara karşı şu tedbirlerin alınmasını istedi: Kesici aletleri çocukların ulaşamayacağı yerlere koyun. Temizlik malzeme ve gereçlerini çocukların ulaşamayacakları yerlere saklayın. Yemekleri, ocakta arka gözlerde pişirin. Çakmak, kibrit gibi yanma tehlikesi olan araç ve gereçleri ortalıkta bırakmayın. Prizlere koruyucu takın. Balkon kapılarının ve pencerelerin açık bırakılmamasına dikkat edin. Banyo küvetinin tabanına plastik koyun. Köşeleri sivri mobilyaları yumuşak süngerle kaplayın. Çocuğunuza tehlike arz etmeyen, küçük parçaları barındırmayan oyuncaklar alın. Çöp kutusunun kapağını daima kapatın. Kırılacak cam malzemeleri çocuğunuzun erişemeyeceği yükseklikte bulundurun. İğne, düğme gibi dikiş malzemelerini her zaman kilitli bir yerde saklayın.
  http://www.turkiyegazetesi.com/haberdetay.aspx?HaberID=566766#.UTSIKaK8l5A
 2. Hakan Çetin İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Annelerin alaka beslemesi lazım böyle şeylere.
 3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  41670
  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  :::::::::
  Haberi okurken kendimi çok kötü hissettim.
  Nasıl dikkat etmez bir ebeveyn inanamadım.
  Allah vermesin...