1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Evde çalışan engelli personel hakkında

Konusu 'Sektörel Tehlikeler ve Emniyet' forumundadır ve uzmanist tarafından 23 Haziran 2015 başlatılmıştır.

 1. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba,

  Evde çalışan 2 tane engelli çalışanımız var. Engellerinden dolayı işyerine gelemeyecek durumdalar. Evdede çok basit işler verildi (kağıt katlama, sayma vs.).
  Benim merak ettiğim evde geçireceği bir kazadan firmamız ve ben yasal anlamda ne derece sorumlu oluruz. Mesela evde yemek yaparken yangın çıktı yada balkondan düştü cam silerken. Yasal anlamda zor durumda kalmamız için neler yapabiliriz?
 2. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  1) Görev tanımı hazırlayabilirsiniz tebliğ edebilirsiniz.
  2) Evin içinde çalıştığı ortama kamera koyabilirsiniz yalnızca çalıştığı bölüme ve mesai saatleri içerisinde çalışabilir kamera ( Sonuçta ev içinde mesai saatleri içinde özel hayatı olmayacaktır). Etik gelmiyor ise yasal anlamda zorda kalma ihtimalini göz önüne alabilirsiniz.
  3) Adamın çalışma saatini sabah 09:00 / 09:15 yapabilirsiniz bunu kendisine tebliğ edip 15 dakikayı tüm mesaisi yerine sayabilirsiniz bu sürede cam silmeyiverir sizde o adamdan çok bir şey beklemezsiniz iş konusunda mesela. Sigortasını da tabiki tam yatırırsınız. ( Saat 9 da erken oldu 10:00 - 10:15 daha iyi :) )
 3. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sigortasını zaten tam yatırıyoruz. Ancak tam zamanlı göründüğü halde çalışma saatini böyle kısa tutabiliyor muyuz?
 4. Anıl Keskin Haber Grubu

  • Haber Grubu
  Sertifika Numarası:
  92297
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  O sana kalmış bir şey tabiki minimum saat diye bir şey yoktur bildiğim kadarıyla. Maksimum çalışma saati vardır aylık olarak, haftalık olarak. İstersen ayda 1 saat çalıştırabilirsin o aranızdaki anlaşmaya bağlı. Yani kısacası gözün arkada kalmasın istiyorsan belli bir çalışma saatini tebliğ et kendisine o da imzalasın bir nüshasını. Hem bu sürede adam kağıt katlamak yerine o vaktini ailesine ve kendisine ayırır güzel alışkanlıklar, hobiler edinir diye düşünüyorum.
 5. uzmanist İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  10670
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Teşekkür ederim Anıl Bey güzel fikir :)